Taizeme

no 729 EUR

BANGKOKA, PATAIJA u.c.
14 naktis
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Ēģipte

no 279 EUR

HURGADA, ŠARMELŠEIHA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Tenerife

no 359 EUR

7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

AAE

no 565 EUR

DUBAIJA
9-12 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Slēpošana

no 395 EUR

AUSTRIJA, ITĀLIJA, FRANCIJA
7-14 naktis,
2-5* viesnīcas

SKATĪT

ASV

no 1559 EUR

DIENVIDRIETUMI u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Turcija

no 175 EUR

ANTALIJA, BODRUMA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Grieķija

no 189 EUR

KRĒTA, RODA, KORFU u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Spānija

no 379 EUR

BARSELONA, MALJORKA, ALMERIA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Itālija

no 285 EUR

RIMINI, SICĪLIJA, KAMPĀNIJA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Malta

no 281 EUR

Malta
7 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Šrilanka

no 929 EUR

ŠRILANKA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT
Taizeme

Cenas ceļojumiem uz Taizemi

TAIZEME - SIĀMAS KARALISTE VAI MILJONS SMAIDU ZEME!

Tropisks klimats un silta jūra. Eksotiska virtuve. Lielisks viesnīcu serviss. Viesmīlīgi cilvēki. Aizraujošas ekskursijas. Lieliski budisma kultūras pieminekļi. Unikāli suvenīri un neaizmirstamas atmiņas. Drošība. Un tas viss - Taizemē!

Par valsti - Taizeme atrodas Dienvidaustrumu Āzijā. Aizņem daļu Malakas un Indoķīnas pussalu. Robežojas ar Birmu, Laosu, Kambodžu, Malaiziju.
Platība – 517 000 kv. km.
Galvaspilsēta – Bangkoka.
Valsts iekārta ir konstitucionālā monarhija. Valsts vadītājs ir Viņa Augstība karalis Rama IX.
Oficiālā valoda ir taju, bet darījumu aprindāš un tūrisma pasaulē plaši tiek lietota angļu valoda.
Oficiālā reliģija ir budisms, to atzīst 95% taizemiešu. Tajā pašā laikā taizemieši ir ļoti iecietīgi arī pret citām reliģijām – kristietismu, islamu.
Naudas vienība ir bats. 1 USD = ~40 bati.

Klimats un gadalaiki
Taizeme atrodas tropiskajā klimata joslā un tai ir trīs izteikti gadalaiki: vasara, kas ilgst no marta līdz maijam. Sauss un patiesi karsts laiks, toties šajā laikā Taizemē ir mazāk tūristu kā ziemas mēnešos, tātad iespējams baudīt daudz mierīgāku atpūtu. lietus periods, kas ilgst no jūnija līdz septembrim.
Šajā periodā saulains un patiesi silts laiks mijās ar vēju un ļoti spēcīgām, taču parasti īslaicīgām lietusgāzēm. Turklāt parasti lietus līst naktīs vai vēlās pēcpusdienās, tātad nav pārlieku traucējošs, vēsāks periods, kas ilgst no oktobra līdz martam. Gaisa temperatūra šajā laikā ir 26 – 30 grādi un laiks pieturas sauss, tādēļ tiek uzskatīts par ideālu ceļošanai uz Taizemi.

Virtuve - Līdzīgi daudzām citām austrumu tautām, taizemieši lielu uzmanību pievērš ēdiena pasniegšanas veidam un rituālam. Taizemiešu virtuve piedāvā lielu garšu daudzveidību, bet zālīšu, garšvielu un svaigu sastāvdaļu izsmalcināts maisījums sagādā neaizmirstamus iespaidus ēdiena baudīšanā. Īpatnēji sagatavotas jūras veltes, ēdieni no vistas gaļas, ekskotiskas mērces, pikantas zupas – tās ie taizemiešu virtuves bagātības. Ēdiena piedas parasti veido parastie vai kleistu rīsi, kuriem pievieno ēdienus ar paprikas garšu vai zivs mērci. Īpašu izjūtu cienītāji šeit varēs nobaudīt ceptus sienāžus, skudras, vardes karija mērcē, kā arī citas, ne mazāk eksotiskas lietas.

Iepirkšanās - Iepirkšanās Taizemē ir īpaša lieta, tai vajadzīga atsevišķa pieeja. Milzīga suvenīru daudzveidība, rotaslietas, apģērbi, aksesuāri – šeit var nopirkt visu. Taizemiešu zīds, sudarba un bronzas izstrādājumi, dārgakmeņi, kokgriezumi – tā ir tikai daļa no tradicionalajiem Taizemes izstrādājumiem. Turklāt iepirkšanās un kaulēšanās ir vesels process! Vispirms notiek preces izvēle, tad vienošanās par cenu, kurā tiek izmantoti ne tikai vārdi, bet bieži vien arī žesti. Starp citu, 30 – 40% atlaide no sākotnējās cenas ir pavisam parasta parādība. Īpaša eksotika ir iepirkšanās Taizemes nakts tirgū Bangkokā.

Bangkoka
Taizemes galvaspilsētu nodibināja karalis Rama I 1782. gadā. Tā veidojusies uz lēzena līdzenuma Chao Praya upes krastos, dažus kilometrus no tās ietekas Siāmas līcī. Bangkokā atrodas karaliskās ģimenes rezidence, valsts administrācija, valdība. Bangkoka ir valsts tirdzniecības un finansu centrs. Mūsdienīgums un jaunākie tehnoloģijas sasniegumi šeit pastāv līdzās ar dziļām taizemiešu kultūras tradīcijām.
Kopumā Bangkokā ir ap 400 tūrisma objektu. Interesantākie no tiem, neapšāubāmi, ir 18. gs. celtā Lielā Karaļu pils, tās kompleksā ietilpstošie Smaragda Budas templis, Rītsausmas templis, Marmora templis u.c. Noteikti izmantojiet iespēju pavizināties ar kuģīti pa Bangkoka kanāliem – šī ekskursija sniegs jums neaizmirstamus iespaidus par atsevišķu pilsētas rajonu dzīvi. Ievērības cienīgs objekts ir 283 m augstais Bayoke Sky Tower, augstākā celtne Taizemē. Tajā izvietota viesnīca, bet pēdējā stāvā arī skatu laukums, no kura paveras elpu aizraujošs skats uz visu Bangkoku.

Pataija
Kādreiz tas bija tikai neliels zvejnieku ciematiņš, taču šodien Pataija ir lielisks kūrorts ar modernām viesnīcām, lieliskiem restorāniem, bāriem un naktsdzīvi. Pašā Pataijas centrā paceļas Dimanta kalns, no kura paveras lieliska panorāma uz visu pilsētu.
Pataija ir ideāli piemērota tam, lai no šejienes dotos ekskursijās uz dažādām ievērības cienīgām vietām apkārtnē. Noong Nooch tropiskie dārzi, ķīniešu tempļi un 170 m augsts Budas attēlas (vislielākais Taizemē) – tas viss ir šeit, Pataijas apkārtnē. Tūristiem tiek piedāvātas arī ekskursijas pa džungļiem un izjādes ar ziloņiem. Ūdenssporta mīļotājiem – visplašākās iespējas vizināties ar ūdensslēpēm, ūdensmotocikliem, vējdēļiem, arī nodarboties ar niršanu. Savukārt vakarā ugunīs atmirdz Pataijas Bāru iela un vairāki kuģi – restorāni, kas noenkuroti līcī. Jautrība sit augstu vilni!

Puketa
Puketa tiek saukta par „Siāmas pērli”. Šī ir lielākā Taizemes karalistes sala un viens no ekoloģiski tīrākajiem kūrortiem pasaulē. Sala, kuru ar koninentu savieno tikai dambis, atrodas stundas lidojumā no Taizemes galvaspilsētas Bangkokas. Šajā tropiskajā salā ir vienas no labākajām pasaules pludmalēm - sniegbaltas koraļļu smiltis, kuras apskalo Andamanas jūras zilie ūdeņi Kokospalmu birzis un dārzi, kuros mīt fantastiski tauriņi; krokodilu audzētavas un pērļu fermas. Mierīgas atpūtas tīkotāji šeit var laiskoties klusās pludmalēs un līčos, bet piedzīvojumu meklētājiem tiek piedāvāta peldēšana ar akvalangu, zemūdens makšķerēšāna, vindsērfings, lēkšana ar izpletni un citi sporta veidi.

Ko-Samui
Samui sala piedāvā jums idillisku vienkāršību tālā tropu nostūrī. Šī kūrorta raksturīgākā iezīme ir tā nomaļās, klusās pludmales ar sniegbaltām koraļļu smiltīm, dzidri zilā jūra un koši zaļās kokospalmu plantācijas, un rīsa lauki. Šeit jūs pilnā mērā izbaudīsiet apstākļus, kādos dzīvoja Robinsosns Krūzo, tiesa, atšķirībā no viņa jūs apmetīsieties greznos hoteļos. Tā vien šķiet, ka daba radījusi Samui salu saldai bezdarbībai uz sauszemes un ūdens.

Koh-Chang
Tratas Sala, pēc taisnības, ieguva slavu kā pēdējā paradīzes sala Dienvid – Austrumu Āzijā. Paradīze, pati par sevi, Koh – Čang ilgu laiku bija iecienīta vieta tiem vietējiem iedzīvotājiem, kuri vēlējās atpūsties no lielo pilsētu vētrainās drūzmas. Kristāldzidra jūra, piekrastē pilnīgi baltas smiltis. Kalni ietērpti bagātīgā augu valstī, apbrīnojami skaista zemūdens pasaule. Viss tas uz Koh Chang salas.

Čiangmaja
Šī ir valsts ziemeļu daļas galvenā pilsēta, kas atroda 700 km no Bangkokas. Čiangmaja ir slavena ar vēsturiskiem 13. gadsimtā radītiem tempļiem, brīnišķīgām kalnu ainavām, tautas svētkiem un vietējo amatnieku izstrādājumiem, interesantām agrāko Tibetas un Birmas klejotājtautu apmetnēm. Šeit var iegādāties lieliskus apgleznotus zīda lietussargus, kokvilnas izstrādājumus, zelta un sudraba rotaslietas. 90 km uz rietumiem no Čiangmajas atrodas Taizemes augstākā kalnu virsotne Dointhanona (8514 pēdas jeb ~ 2838 metri).

Čiangraja
Tā atrodas 785 km no Bangkokas, pašā Zelta Trijstūra – taizemiešu civilizācijas šūpuļa – sirdī. 1238 gadā šeit izveidojās pirmā patiesi neatkarīgā taju karaliste Sukotaja, kuras pastāvēšānas laikā tika radīts taju alfabēts un radās arī tradicionālā taju māksla. Čiangraju ieskauj augsti kalni, kuru nogāzēs atrodas daudzas kalnu cilšu apmetnes.

Padomi ceļotājiem
Pret karali un karaliskās ģimenes locekļiem visi izturās ar sevišķu cieņu, tādēļ nevajadzētu ar taizemiešiem diskutēt par šo tēmu.
Apmeklejot svētnīcas, ir jābūt attiecīgi apģērbtiem – nav pieņemami īsi svārki un šorti. Pirms ieiešanas svētnīcā jānoauj apavi. Sievietes nedrīkt pieskarties budistu mūkiem, nedrīkst tiem neko dot vai saņemt.
Nav pieņemts sauļoties kailiem.
Nedrīkst ar kāju norādīt uz dzīvu būtni vai priekšmetu.
Budas attēla izvešana ir iespējama tikai ar attiecīgu iestāžu atļaujām.

Back to top