Taizeme

no 729 EUR

BANGKOKA, PATAIJA u.c.
14 naktis
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Ēģipte

no 279 EUR

HURGADA, ŠARMELŠEIHA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Tenerife

no 359 EUR

7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

AAE

no 565 EUR

DUBAIJA
9-12 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Slēpošana

no 395 EUR

AUSTRIJA, ITĀLIJA, FRANCIJA
7-14 naktis,
2-5* viesnīcas

SKATĪT

ASV

no 1559 EUR

DIENVIDRIETUMI u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Turcija

no 175 EUR

ANTALIJA, BODRUMA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Grieķija

no 189 EUR

KRĒTA, RODA, KORFU u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Spānija

no 379 EUR

BARSELONA, MALJORKA, ALMERIA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Itālija

no 285 EUR

RIMINI, SICĪLIJA, KAMPĀNIJA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Malta

no 281 EUR

Malta
7 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Šrilanka

no 929 EUR

ŠRILANKA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT
Apvienotie Arābu Emirāti

Cenas ceļojumiem uz AAE

Tūkstošgadu kultūra un jaunlaiku bagātības
Tā īsumā varētu raksturot Apvienotos Arābu Emirātus – valsti, kur, pateicoties bagātīgajām naftas atradnēm, šobrīd ir panākts tāds labklājības līmenis, ka daudzi lieli Eiropas uzņēmēji un arīdzan valstis var tikai skumji noskatīties. Un arābi šos līdzekļus prot izlietot ar pompu – apzaļumot tuksnešus, būvēt mākslīgas salas, celt vismodernākos namus un atjaunot senatnes kultūras pieminekļus. Arī tūristiem šeit ir vienkārši zaļa dzīve, vienīgi jārēķinās ar to, ka komfortablai atpūtai vislabākā sezona ir no oktobra sākuma līdz maija beigām. AAE karstumu vasaras vidū vairumam eiropiešu ir grūti izturēt, jo atmosfērā ir augsts mitruma koeficients.

Abu Dabi (Abu Dhabi)
Nosaukums cēlies no arābu vārdu savienojuma, kas nozīmē “gazeles tēvs”. Šis ir pats lielākais un bagātākais emirāts. Abudabi ir oficiālā valsts galvaspilsēta, emirātu administratīvais centrs un prezidenta rezidence. Tai pieder 87% konfederācijas teritorijas, un 95% no Emirātu naftas krājumiem arī atrodas šeit.
Šis emirāts ir izvietots Persijas līča piekrastē, un tajā atrodas Abudabi un divas oāzes pilsētas – Al Aina (140 km no Abu Dabi) un Lhiva (245 km). Raksturīga iezīme, kas atšķir Abudabi no jebkuras citas pilsētas un kas atspoguļo tās musulmaņu raksturu, ir liels mošeju daudzums pašā pilsētā un tās apkārtnē. No jebkuras pilsētas vietas vienlaikus var redzēt vairākus krāšņi izrotātus minaretus. Bieži vien mošejas mēdz atrasties pat publiskos parkos. Abudabi parki pārsteidz tūristus vairāk nekā pilsētas augstceltnes, un zaļumu bagātība ir iespaidīga ne tikai piekrastē. Gar galveno ceļu uz pilsētu plešas kopti dārzi ar eikaliptiem un tamariskiem. Pašā pilsētā ir daudz zālāju, palmu un dekoratīvu krūmāju.
Abudabi pilsētā ir diezgan daudz apskates objektu, un viens no tiem ir Naftas izstāde, kur ar audiovizuāliem paņēmieniem tiek vēstīts par pilsētas attīstību. Tepat atrodas Korniči – speciāli rekonstruēta kuģu būvētava, kur tiek izgatavotas tradicionālās arābu laivas – dou.

Adžmana (Ajman)
Neliels emirāts, kas robežojas ar Šardžu, atrodas Apvienoto Arābu Emirātu rietumu piekrastes centrālajā daļā. Tā kā naftas meklējumi Adžmanā bija nesekmīgi, nācās meklēt citus labklājības nodrošināšanas avotus. Nelielajā emirātā attīstās divas galvenās nozares – zvejniecība un dou laivu būvēšana. Agrāk Adžmana bija arī galvenais pērļu piegādātājs, līdz tirgū parādījās mākslīgās pērles no Japānas.
Atpūtnieki, kuriem patīk sauļoties un peldēties, augstu novērtēs greznās un tīrās Adžmanas pludmales. Tāpat interesi izraisīs Adžmanas XVIII gadsimta cietoksnis, kas liecina par šīs zemes bagāto mantojumu, kas ir mūsdienu valsts labklājības pamatā. Cietoksnī tagad iekārtots slavenais Adžmanas muzejs, kurā tiek glabātas pagājušo laiku valdnieku dārglietas, seno amatnieku izstrādājumi un citi priekšmeti, kas liecina par seno laiku atmosfēru un dzīves ritumu.

Dubaija (Dubai)
Dubaiju apskalo Persijas līča ūdeņi, un Dubaijas pilsēta ir emirāta galvaspilsēta. To divās daļās sadala šaurs, 10 kilometru garš līcis, ko sauc par Horu. Dienvidu daļā, Bar-Dubaijā, atrodas emīra birojs, kompāniju galvenie ofisi, bankas, muita, osta, televīzija un pasts. Ziemeļu daļa, Deira, ir tirdzniecības un izklaides rajons. Te atrodas lielākā daļa veikalu, tirgu, skolu, viesnīcu, klubu, kā arī Dubajas starptautiskā lidosta. Abas pilsētas daļas savieno Al Maktuma un Al Garhuda tilti un Al Šandarga tunelis, kas stiepjas zem Hora līča. Tūrismam nozīmīgs ir pludmales rajons – Džumeira.
Modernie dzīves standarti un XXI gadsimta izsmalcinātība pastāv līdzās senlaiku kultūrai, islāma tradīcijām un pagājušo gadsimtu tikumiem. Straujajā attīstībā Dubaija vairāk nekā jebkura cita AAE pilsēta ir saglabājusi savas individuālās iezīmes. Līcis ir Dubaijas sirds. Vienmēr pilns ar vienmasta kuģiem un nelielajām abaru laiviņām, kuras kursē starp abiem krastiem un pārvadā pasažierus, tas virmo dzīvībā. Ainavu papildina Deiras pusē esošie daudzstāvu ēku silueti, starp kuriem īpaši izceļas Deiras Tornis. Cauri Dubaijai stiepjas automaģistrāle, kas galvaspilsētu Abudabi savieno ar austrumu emirātiem.
Līča piekrastē, īpaši Bur-Dubaijā, atrodas viesnīcas, dažādi restorāni, bāri un kafejnīcas. Dubaijā, atšķirībā no citiem emirātiem, ļoti aktīvi un efektīvi darbojas Tūrisma attīstības departaments, kura ietvaros strādā stingra un noteikta viesnīcu klasifikācijas sistēma, ļoti tuva Eiropas standartu prasībām. Viesnīcas katru gadu iziet atestāciju, un tām piešķir kategoriju. Dubaijai raksturīgi tas, ka ļoti daudzas viesnīcas ir pilsētas tipa viesnīcas, bez pludmales. Dubaijas pludmalēs izvietojušās Uz mākslīgas salas piekrastē atrodas dārgākais viesnīcu biznesa projekts pasaulē – „Burj Al Arab”, kuru nosacīti sauc par „septiņzvaigžņu” viesnīcu.

Ummelkaivaina (Umm Al Quwain)
Šis ir vismazākais AAE emirāts. Tā galvaspilsēta atrodas pie 1 km plata un 5 km gara līča. Pilsētā ir jūras pētniecības centrs, kurā mākslīgi audzē garneles un zivis. Šīs mierīgās zemes iedzīvotāju galvenā nodarbošanās kopš seniem laikiem ir bijusi zvejniecība un dateļu audzēšana plantācijās. Zvejnieku pilsētā atrodas pazīstamais ūdens atrakciju parks “Dreamland”, kurp kopā ar ģimenēm nedēļas nogalēs sabrauc arābi no visas valsts. Pilsēta ir pazīstama ne tikai ar brīnišķīgajām pludmalēm, bet arī ar izslavētām zirgaudzētavām un Jāšanas akadēmiju. Kādreizēji klejotāji arābi joprojām mīl zirgus un lepojas ar tiem.

Fudžeira (Fujairah)
Fudžeirā valdzina kalni. Šis ir viens no jaunākajiem emirātiem, kas ilgu laiku bija Šardžas daļa un tikai 1953. gadā ieguva patstāvību. Fudžeiras piekrasti apskalo Indijas okeāna Omānas līcis. Šajā emirātā ir daudz vēstures pieminekļu – te varēsiet aplūkot gan AAE vissenāko mošeju Al Bidiju, kas celta vairāk nekā pirms 500 gadiem, gan viduslaiku pilis Al Heilu un Al Bitnu, kas piederējušas šeiham. Fudžeiras kūrortā jūs no smilšainām pludmalēm varēsiet jūsmot par skatiem, kas paveras uz mazliet tālāk esošajiem Hadžaras kalniem. Kalnu aizās šai pasaules daļai gluži neraksturīgi visu gadu saglabājas ūdens. Visskaistākā vieta ir Varea ūdenskritums.

Sārdža (Sharjah)
Šārdža ir arābu kultūras galvaspilsēta, trešais lielākais emirāts. Kopš neatminamiem laikiem Šardža ir bijusi viena no bagātākajām reģiona pilsētām, vēl līdz XIX gs. sākumam tā bija nozīmīgākā osta visā Arābu līcī. Tagad tā ir moderna pilsēta ar bagātu vēstures mantojumu. Viens no aizraujošākajiem Emirātā redzamajiem skatiem ir 100 m augstā strūklaka Halidas lagūnā, kura attēlo naftas straumi, kas valstij atnesusi milzu bagātību un labklājību. 1998. gadā UNESCO Šardžu ir atzinusi par pasaules kultūras galvaspilsētu. Daudzie muzeji un arābu stila arhitektūras celtnes liecina par uzmanību, ko arābi pievērš savas valsts kultūrai. Šeit atrodas visā līcī slavenais vēstures muzejs un Arābu Emirātos lielākā – Feisala – mošeja.

Der zināt
AAE ir vienīgā arābu valsts, kur sievietes uz ielas var justies drošas no uzmācības. Tomēr, dodoties uz AAE vienatnē, jārēķinās, ka vīzas izsniegšana var aizkavēties.
Atšķirībā no citām Austrumu zemēm te samērā droši var našķoties ar ielu tirgotāju piedāvātajiem gardumiem.
Ramadāna laikā diennakts gaišajā laikā publiskās vietās ēst, dzert un smēķēt nedrīkst arī tūristi.
Ja, izkāpjot no lidmašīnas, jūsu izelpā būs jūtama alkohola dvaka, arābu robežsargi var jūs neielaist valstī.

AAE VIESNĪCĀS IR NEPIECIEŠAMS IEMAKSĀT DEPOZĪTU VAI ATSTĀT REĢISTRATŪRĀ TŪRISTU PASES UZ UZTURĒŠANĀS LAIKU!
Iemaksāt depozītu iesakām ar kredītkarti, jo, iemaksājot skaidrā naudā dolāros vai eiro, neizmantotais atlikums tiks atgriezts tikai vietējā valūtā – dirhēmos pēc viesnīcas kursa (parasti bankas kurss – 1 USD = 3.66 Dhs, bet viesnīcas – 1 USD = 3.5 Dhs).

Informācijai:
Valstī azartspēles ir aizliegtas. Alkoholiskie dzērieni tiek pārdoti tikai tiem, kas apmetušies viesnīcās – restorānu un bāru apmeklētājiem. Šārdžas emirātā valda "sausais likums”. Valstī ir vairāki veikali, kuros ārzemnieki var iegādāties alkoholiskos dzērienus.
Ieejot mošejā un mājās, jānoauj apavi. Nedrīkst iet pa priekšu tiem, kas skaita lūgšanas.
Ramadāna – musulmaņu gavēņa – laikā nedrīkst no saules lēkta līdz saulrietam ēst, dzert un smēķēt sabiedriskās vietās un uz ielas. Šie noteikumi neattiecas uz tiem tūristiem, kas diennakts gaišajā laikā ietur maltītes viesnīcās, kurās apmetušies. Īpaša vērība jāpievērš apģērbam.
Nav pieņemts ēst stāvot kājās vai ejot. Maizi parasti lauž ar rokām. Ēdiens, nauda un lietas jāņem ar labo roku.
Sarokojoties neskatieties cilvēkam tieši acīs, neturiet otru roku kabatā un neviciniet to.
Soda nauda par atkritumu (papīru, izsmēķu u.tml.) izmešanu uz ietves vai ielas ir 500 dirhēmi; arī tad, ja vienkārši esat aizmetuši kaut ko garām urnai.
Īpaši uzstājīga uzmanības pievēršana sievietei var beigties ar ieslodzījumu vai soda naudu – līdz pat 60 000 dirhēmiem.
Lamāšanās sabiedriskā vietā un draudu izteikšana sarunu biedram var beigties ar ieslodzījumu.
Narkotiku lietošana tiek sodīta ar ieslodzījumu līdz 5 gadiem, bet par to ievešanu un pārdošanu paredzēts nāvessods.
Vienmēr ņemiet sev līdzi personu apliecinošus dokumentus, bet vēl labāk – to kopijas. Lielākā daļa AAE policistu nevalkā formas, taču stingri seko, lai tiktu ievērotas tradicionālās vietējās uzvedības normas. Sabiedriskās vietās dokumenti tiek pārbaudīti itin bieži.

Vīzas:
No 22. marta 2014 g. Latvijas Republikas pilsoņi uz Apvienotiem Arābu Emirātiem varēs ceļot bez vīzas. (Latvijas nepilsoņiem vīzas kādu laiku netiek noformētas)
Saskaņā ar vīzas noformēšanas noteikumiem AAE imigrācijas dienests patur tiesības atteikt vīzas piešķiršanu, nepaskaidrojot atteikuma iemeslus. Atteikuma gadījumā par vīzas noformēšanu samaksātā summa netiek atmaksāta.
Iesakām sievietēm, kas jaunākas par 30 gadiem – gan vientuļām, gan precētām (ja viņu uzvārds atšķiras no vīra vai citu pavadošo personu uzvārda), kā arī bērniem, kam ir savas pases (ja viņu uzvārds atšķiras no pavadošo personu uzvārda), dokumentus, kas nepieciešami vīzas elektroniskai noformēšanai, atsūtīt jau iepriekš.
Atvērta vīza ir derīga izmantošanai 60 dienu laikā, kopš to izsniedzis AAE imigrācijas dienests – ar uzturēšanās termiņu AAE ne vairāk par 30 dienām. Ja uzturējušanās laiks AAE bijis ilgāks par 15 dienām, tad nākamo vīzas pieprasījumu varēs iesniegt ne ātrāk kā mēnesi pēc iepriekšējā ceļojuma.
No 2014. gada 27.janvāra stājušies spēkā jaunie AAE imigrācijas departamenta noteikumi attiecībā uz vīzu noformēšanu nepilngadīgiem bērniem, kuriem ir savas atsevišķas pases un kuri dodas uz AAE kopā ar vecākiem. Pases kopijai būs nepieciešams pievienot krāsās skenētu bērna dzimšanas apliecības kopiju, kurai jābūt tulkotai angļu valodā un jābūt notariāli apstiprinātai.
Neatkarīgi no bērna uzvārda (vai tas sakrīt ar vecāku uzvārdu vai nesakrīt) šis dokuments būs no to skaita, kuri obligāti jāiesniedz AAE vīzas saņemšanai.
Gadījumā, ja notāra apstiprināta bērna dzimšanas apliecības kopija angļu valodā (krāsās skenēta) netiek iesniegta, tad vīzas noformēšana tiek atteikta.

Back to top