Taizeme

no 729 EUR

BANGKOKA, PATAIJA u.c.
14 naktis
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Ēģipte

no 279 EUR

HURGADA, ŠARMELŠEIHA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Tenerife

no 359 EUR

7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

AAE

no 565 EUR

DUBAIJA
9-12 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Slēpošana

no 395 EUR

AUSTRIJA, ITĀLIJA, FRANCIJA
7-14 naktis,
2-5* viesnīcas

SKATĪT

ASV

no 1559 EUR

DIENVIDRIETUMI u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Turcija

no 175 EUR

ANTALIJA, BODRUMA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Grieķija

no 189 EUR

KRĒTA, RODA, KORFU u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Spānija

no 379 EUR

BARSELONA, MALJORKA, ALMERIA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Itālija

no 285 EUR

RIMINI, SICĪLIJA, KAMPĀNIJA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Malta

no 281 EUR

Malta
7 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Šrilanka

no 929 EUR

ŠRILANKA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT
Kuba

Cenas ceļojumiem uz Kubu

Galvaspilsēta - Havana.
Transports – ir daudz vietu, kur var noīrēt automašīnu, sākot no „oldsmobile” līdz pat džipam, arī mopēdus un divriteņus. Īres maksa automašīnām ir aptuveni 45 USD diennaktī. Degvielas cena ir aptuveni divas reizes augstāka nekā Eiropā.
Valodas – oficiālā valsts valoda – spāņu. Pilsētās ir cilvēki, kas var sarunāties arī krievu, angļu un franču valodās. Reliģija – Kubas iedzīvotāji galvenokārt pārstāv Romas katoļu baznīcu.
Naudas vienība – kopš 2004. gada 8. novembra Kubā apritē vairs nav amerikāņu dolāra. Šo soli valdība īstenoja, kad ASV pastiprināja jau iepriekš ieviestās ekonomiskās sankcijas pret Kubu.
Tagad kubieši, ārvalstu pilsoņi un tūristi veikalos var norēķināties, maksājot tikai ar vietējo valūtu – konvertējamo peso (tiek izmantots norēķinos ar tūristiem, attiecība pret USD – 1:1). Mainot USD pret peso tiek ieturēta fiksēta komisijas maksa.
Piezīme. Līdz 2004. gadam dolārs Kubā bija brīvā apgrozībā ar tūrismu saistītās sfērās. Tūrisma jomā praktiski visi norēķini tika veikti tikai dolāros, turklāt vairumā gadījumu – neliela nomināla banknotēs.
Klimats – gada vidējā temperatūra Kubā: +29 oC. Valstī prasktiski vērojamas tikai divas sezonas. Lietus periods ilgst no maija līdz augustam, bet sausais periods no septembra līdz aprīlim. Vidējā gada ūdens temperatūra ir +26 oC.
Elektroenerģijas spriegums – elektroenerģijas spriegums Kubā ir 110 V. Līdzpaņemtajām elektroprecēm nepieciešami adapteri, jo ligzdas neatbilst Eiropas standartiem. Tomēr daudzās modernajās viesnīcās elektroenerģijas spriegums jau ir 220 V.
Ēdināšana – kubiešu virtuves pamatā ir cūkgaļa, vistas gaļa un dažādas garšvielu piedevas. Iecienītas arī jūras veltes: zivis, langusti, garneles. Izplatītākais ēdināšanas tips viesnīcās: All Inclusive.
Medicīnas pakalpojumi – visnepieciešamākos medikamentus iesakām ņemt līdzi uz Kubu. Galīgas nepieciešamības gadījumā medicīnisko palīdzību specializētajā klīnikā Varadero, kur ārstējas tikai tūristi. Ātrā medicīniskā palīdzība, pirmā medicīniskā palīdzība un pirmais poliklīnikas apmeklējums – bezmaksas pakalpojumi.
Iepirkumi – kā suvenīrus un dāvaniņas var iegādāties melnos koraļļus, kā arī dažādus izstrādājumus no tā. Īpaši efektīvi šie izstrādājumi izskatās, kad ir iestrādāti sudrabā. Interesanti ir arī izstrādājumi no bruņurupuča bruņām, īpaši aproces un matu sprādzes. Gandrīz neviens tūrists neaizbrauc, neiegādājies 1-2 pudeles ruma un īstos Kubas cigārus. Ja tūrists iegādājas kādus izstrādājumus no krokodila ādas, tad pārdevējam noteikti jāvaicā pēc licences, lai šo preces būtu iespējams izvest no Kubas – citādi to konfiscēs muita. Licences dati parasti saņemami tikai veikalos. Tirgos krokodila ādas izstrādājumi gan ir 3-5 reizes lētāki, taču tur licences parasti neizsniedz.
Svētku dienas – 1. janvāris, 1. maijs, 25. un 27. jūlijs, 10. oktobris.

Atpūta Kubā vienmēr ir vilinājusi tūristus ne tikai ar savu tropisko eksotiku, bet arī īpašo salas sadzīves kolorītu. Katru gadu Kubu apmeklē vairāk nekā pusmiljons tūristu no visas pasaules. Ja Jūs ceļojumos rodat dzīvesprieku, tad iesakām apmeklēt Kubu. Jo Kuba ir īsta tūristu paradīze.
Atpūta Kubā – brīnišķīgas pludmales ar kristāldzidru zilu ūdeni un baltu smilti, koraļļu rifi un sēkļi, kā radīti aizrautīgai makšķerēšanai.
Kuba – „Karību jūras pērle” – īsta paradīze tūristiem, apburoša ar silto klimatu, pasakainajiem liedagiem un dzidro jūras ūdeni. Daudzas grotas saglabājušas salas pirmatnējo iedzīvotāju sadzīves pēdas, bet tālāko laiku vēsture bagātīgi atspoguļojas koloniālajā arhitektūrā, muzejos un mākslas galerijās.
Mūzika – aizraujoša, temperamentīga, kaisma, tā uzkarsē asinis, aizskar dvēseles stīgas un savaldzina līdz sirds dziļumiem.
Tūristi, kas ieradušies atpūsties Kubā, atklāj katrs savu Kubu – te ir tik daudz ko redzēt, vērtēt, baudīt! Atklāj katrs savu Kubu un atstāj savas pēdas tās savdabīgajā kultūrā un vēsturē.

 

 

Back to top