Taizeme

no 729 EUR

BANGKOKA, PATAIJA u.c.
14 naktis
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Ēģipte

no 279 EUR

HURGADA, ŠARMELŠEIHA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Tenerife

no 359 EUR

7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

AAE

no 565 EUR

DUBAIJA
9-12 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Slēpošana

no 395 EUR

AUSTRIJA, ITĀLIJA, FRANCIJA
7-14 naktis,
2-5* viesnīcas

SKATĪT

ASV

no 1559 EUR

DIENVIDRIETUMI u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Turcija

no 175 EUR

ANTALIJA, BODRUMA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Grieķija

no 189 EUR

KRĒTA, RODA, KORFU u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Spānija

no 379 EUR

BARSELONA, MALJORKA, ALMERIA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Itālija

no 285 EUR

RIMINI, SICĪLIJA, KAMPĀNIJA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Malta

no 281 EUR

Malta
7 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Šrilanka

no 929 EUR

ŠRILANKA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT
Indija

Cenas ceļojumiem uz Indiju

Galvaspilsēta: Deli
Nacionālais sastāvs: indoārieši , dravīdi, mongoloīdās rases pārstāvji un citi
Valsts valoda: hindi, angļu; pastāv vēl 14 plaši izplatītas valodas
Reliģijas: hinduisti , musulmaņi , kristieši, sikhi
Naudas vienība: Indijas rūpija (INR).Maiņas kurss apmēram līdzinās 1 ASV dol.=43 indijas rūpiji
Valsts pārvaldes forma: federatīva parlamentāra republika
Lielākās pilsētas: Kalkuta, Goa, Agra, Puri, Kerala, Šimla, Misore
Zemākais punkts: Indijas okeāns 0m v.j.l.
Augstākais punkts: Kančenjunga 8598m v.j.l.
Garākā upe: Ganga, kas ir arī Indijas svētā upe

Indija robežojas ar Pakistānu, Ķīnu, Mjanmu, Bangladešu, Nepālu un Butānu. Uz dienvidiem no Indijas atrodasIndijas okeāns.
Indijas paši ziemeļi atrodas Himalaju kalnos. No tiem uz dienvidiem ir auglīgais Indas-Gangas līdzenums. Rietumindijā, pie Pakistānas robežas, atrodas Tāras tuksnesis. Indijas dienvidos atrodas Dekas plakankalne, kas aizņem lielu daļu no Indostānas pussalas un divi kalnu masīvi, Rietumgatu kalni un Austrumgatu kalni, kas atdala Dekas plakankalni no Indijas okeāna.
Indijas galvenās upes ir Ganga, Brāmaputra, Jamuna, Godavari, Krišna un Inda.
Klimats: Indijā ir 3 atšķirīgi gadalaiki: ziema, vasara un musonu gadalaiks. Ziema sākas novembrī. Ziemai raksturīgs sausums un relatīvi zemākas temperatūras (dienā no 12-18 C Deli līdz 30 C Indijas dienvidos, naktī no 2-6 C Deli līdz 20 C dienvidos). Martā ziemu nomaina vasara, ar ļoti karstu un sausu laiku. Maijā dienas temperatūra lielā daļā Indijas sasniedz 40 C. Jūnijā vasaru nomaina musonu vēji, kas atnes spēcīgas lietusgāzes un nedaudz vēsāku laiku
Iedzīvotāji
Pēc iedzīvotāju skaita, Indija ir otrā lielākā valsts pasaulē. Vienīgā valsts, kurā ir vairāk iedzīvotāju, ir Ķīna. Lielākās pilsētas ir Mumbai (Bombeja), Deli,Kolkata (Kalkuta) un Čennai (Madrasa).
Indijas iedzīvotāji runā aptuveni 700 valodās. Visvairāk indiešu dzimtās valodas ir Hindi (180 miljoniem jeb 17% no visiem indiešiem), bengāļu (67 miljoniem jeb 7%), telugu (66 miljoniem jeb 6%), marati (65 miljoniem jeb 6%) un tamilu (59 miljoniem jeb 6%). Saskaņā ar Indijas konstitūciju, galvenā valsts valoda ir Hindi. Kā otra valsts valoda tiek lietota angļu valoda. Kad Indija ieguva neatkarību, tika plānots angļu valodas lietošanu līdz 1955. gadam pārtraukt un pāriet uz Hindi kā vienīgo valsts valodu. Šis plāns sastapās ar pretestību no to indiešu puses, kam Hindi nav dzimtā valoda un angļu valoda joprojām tiek plaši lietota. 18 citas valodas tiek lietotas kā valsts valodas dažādos reģionos.
Vairākums indiešu ir hinduisti (83%). 13% iedzīvotāju ir musulmaņi un 3% ir kristieši. Kā valsts svētki tiek atzīmēti visu trīs reliģiju svētki.

Deli
Deli ir otra lielākā Indijas metropole, kurā dzīvo 17 miljoni iedzīvotāji. Tā ir arī Indijas galvaspilsēta un politiskais centrs, un atrodas Indostānas pussalas ziemeļos daļā pie Jamunas upes. Pilsēta ar ārkārtīgi bagātu vēsturi. Faktiski sastāv no divām pilsētām - Vecās Deli (Old Delhi) un Jaunās Deli (New Delhi). Vecā Deli ir senā pilsēta, kuras veidolu lielā mērā noteic tas, ka tā bijusi Mogolu impērijas galvaspilsēta, bet Jaunā Deli ir attīstījusies kopš 1911.gada, kad Deli kļuva par britu Indijas galvaspilsētu. Indijas valsts pārvaldes orgāni atrodas Jaunajā Deli.

Mumbaja
Mumbaja (līdz 1995.gadam - Bombeja) ir pilsēta Indijā, Indostānas pussalas rietumkrastā pie Arābijas jūras. Atrodas uz Salsetas salas pie dabīgas ostas. Maharaštras štata galvaspilsēta. Visapdzīvotākā pilsēta Indijā. Lielākā Rietumindijas osta. Mumbaja ir Indijas finanšu un ekonomikas galvaspilsēta, jo šeit atrodas Indijas centrālā banka, lielākās biržas un daudzu nozīmīgu šīs valsts uzņēmumu galvenās mītnes. Mumbajā atrodas Bolivuda - indiešu kinoindustrijas centrs, kura ir pasaules līderis pēc gadā uzņemto filmu skaita. Mumbaja ir arī viena no retajām pilsētām, kuru municipālajās robežās atrodas Nacionālais parks. Kā jau metropole, Mumbaja sadzīvē izceļas ar lielāku "tikumu brīvību" kā citur Indijā un dažādu tautību un reliģiju sajaukumu, kuru parasti sazinās vietējā hindi dialektā.

 

 

Back to top