Taizeme

no 729 EUR

BANGKOKA, PATAIJA u.c.
14 naktis
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Ēģipte

no 279 EUR

HURGADA, ŠARMELŠEIHA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Tenerife

no 359 EUR

7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

AAE

no 565 EUR

DUBAIJA
9-12 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Slēpošana

no 395 EUR

AUSTRIJA, ITĀLIJA, FRANCIJA
7-14 naktis,
2-5* viesnīcas

SKATĪT

ASV

no 1559 EUR

DIENVIDRIETUMI u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Turcija

no 175 EUR

ANTALIJA, BODRUMA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Grieķija

no 189 EUR

KRĒTA, RODA, KORFU u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Spānija

no 379 EUR

BARSELONA, MALJORKA, ALMERIA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Itālija

no 285 EUR

RIMINI, SICĪLIJA, KAMPĀNIJA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Malta

no 281 EUR

Malta
7 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Šrilanka

no 929 EUR

ŠRILANKA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT
Francija

Cenas ceļojumiem uz Franciju

Galvaspilsēta: Parīze

Platība: 551500 kv.km
Oficiālā valoda: franču
Elektrība: Elektrotīkla spriegums220 V.
Tālrunis: Taksofonos izmanto kartes, kuras var iegādāties preses kioskos vai tabakas izstrādājumu tirdzniecības vietās. Zvanīt no taksofoniem ir lētāk nekā izmantot viesnīcas tālruni. Francijas starptautiskais kods – 33. Uz Latviju ir jāzvana šādi: 00 371 + Latvijas pilsētas kods + abonenta tālruņa numurs.
Nauda: Naudas vienība Francijā ir eiro (EUR). Apgrozībā ir 5, 10, 20, 50, 100, 200 un 500 eiro nomināla banknotes, kā arī 1, 2, 5, 10, 20, 50 centu monētas, 1 un 2 eiro monētas. Valūtas maiņu veic visas bankas, valūtas maiņas punkti un valūtas maiņas automāti. Turklāt visas bankas pieņem ceļojuma čekus, bet bankas automāti apkalpo eiročeku kartes ar PIN kodu. Daži bankas automāti apkalpo MasterCard, VISA un American Express kartes.
Veikalu darba laiks. Slēpošanas reģionos veikali parasti strādā no 9.00 līdz 12.00 un apmēram no 15.00 līdz 19.00, svētdienās un pirmdienās – slēgts. Banku darba laiks: pirmdiena - piektdiena no 9:00 līdz 16.00. Bankas nestrādā brīvdienās, valsts svētku dienās un tiek slēgtas pirms svarīgiem svētkiem.
Dzeramnauda.Tradicionāli viesmīlim atstāj apmēram 5–10 % no rēķina summas (atkarībā no apkalpošanas kvalitātes).
Ārsti un slimnīcas.Negaidītas saslimšanas vai nelaimes gadījumā jāvēršas pie ārsta vai tas ir jāizsauc ar viesnīcas administratora starpniecību. Par medicīnisku pakalpojumu sniegšanu pieprasiet šādus dokumentus: ārsta izsniegtu izziņu, kurā norādīta diagnoze, ar ārsta parakstu un zīmogu apstiprinātu medicīnisko izdevumu rēķinu, recepti zāļu iegādei un kvīti par izrakstītajām zālēm.
Ārstēšanās slimnīcā, transports, ātrās palīdzības pakalpojumi tiks atmaksāti tikai tad, ja Jūs esat apdrošinājies un laikus vērsies pie apdrošināšanas kompānijas pārstāvja (adreses norādītas polisē), kurš ir pilnvarots rūpēties par Jūsu ārstēšanu un norēķināties par to. Uzmanīgi izlasiet visu polisē sniegto informāciju.
Evakuējot cietušo no nogāzes, glābēji var pieprasīt no viņa apdrošināšanas kompānijas tālruņa un faksa numuru, kā arī apdrošināšanas numuru. Tādēļ vēlams šīs ziņas pierakstīt atsevišķi vai vienmēr nēsāt sev līdzi apdrošināšanas polisi.
Transports.Kalnu kūrortos parasti kursē bezmaksas autobusi, kas nogādā slēpotājus pie pacēlājiem. Lielos slēpošanas reģionos ne vienmēr ir autobusu satiksme starp dažādām ielejām, tādēļ ieteicams laikus uzzināt pacēlāju slēgšanas laiku, lai nenokavētu pēdējo nobraucienu. Pieejami arī taksometra pakalpojumi, kurus apmaksā pēc skaitītāja.
Autonoma. Slēpošanas kūrortos auto noma nav lēta. Labāk vērsties tuvējo lielo pilsētu auto nomās. Automašīnu noīrēt var persona, kura sasniegusi 21 gada vecumu un kurai ir spēkā esoša Eiropas parauga autovadītāja apliecība (auto vadīšanas stāžs – ne mazāk par vienu gadu). Nepieciešama arī spēkā esoša, uz autovadītāja vārda izsniegta kredītkarte. Šajā kredītkartē tiks bloķēta drošības depozīta summa un summa, kas nepieciešama automašīnas uzpildīšanai ar degvielu. Jūs saņemsiet automašīnu ar pilnu degvielas tvertni, un ar pilnu degvielas tvertni tā ir arī jāatdod atpakaļ.
Ievešanas ierobežojumi. ES valstīs personiskās lietošanas priekšmetu ievešanai ierobežojumi nepastāv. Par personiskās lietošanas priekšmetiem uzskatāmi šādi priekšmeti: 800 cigaretes, 400 cigarellas, 200 cigāri, 1 kg tabakas, 10 litri alkoholisko dzērienu, 20 litri stiprinātā vīna (piemēram, portvīna vai heresa), 90 litri vīna, no kuriem līdz 60 litriem dzirkstošā vīna un 110 litri alus.

Francija ir neparasti daudzveidīga un daudzšķautņaina: romantiskā Parīze, mūžīgo svētku Disnejlenda, sniegotās Alpu virsotnes, viduslaiku pilis Luāras ielejā, Zilā krasta glāsmainā jūra, nenovērtējamais kultūras mantojums un daudz kas cits.
Kalnu slēpošanas cienītājus Francijā piesaista plašās slēpošanas iespējas. Francijas Alpos – teritorijā, kuras platība ir apmēram 1/3 Latvijas teritorijas, vienuviet atrodas vairāk nekā 200 kalnu slēpošanas kūrorti, kas veido ideālus apstākļus ziemas sportam un atpūtai. Šā reģiona viesnīcas un apartamenti spēj uzņemt vairāk nekā divus miljonus cilvēku vienlaikus, pacēlāju milzīgā caurlaidības spēja - 2,3 milj. slēpotāju, tādējādi garantējot darbu bez rindu veidošanās. Vesela „armija” (vairāk nekā 15,5 tūkstoši) Francijas Kalnu slēpošanas skolas ESF instruktoru ir gatava visīsākajā laika posmā iemācīt slēpot iesācējus un uzlabot pieredzējušu slēpotāju tehniku.
Tieši Francijā ir radies slēpotājiem labi pazīstamais jēdziens „apre–ski” (fr. apr?s ski- „pēc slēpēm”). Francijā „apre-ski” saprot ne vien kā iespēju pēc slēpošanas iedzert alkoholisku dzērienu, bet plašākā izpratnē – vakara pasākumus un aktīvu atpūtu: sporta zāles un baseinus, masāžas, ūdens procedūru kursus un daudz ko citu. Šeit nopietni attiecas arī pret atpūtas organizēšanu tiem tūristiem, kuri uz kūrortu atbraukuši nevis slēpot, bet vienkārši atpūsties. Viņiem piedāvā kājām gājējiem paredzētus maršrutus, izbraucienus ar sniega motocikliem, zemnieku fermu apmeklēšanu, kurā iekļauta vietējo sieru un vīnu degustēšana, vizināšanos kamanās un ar suņu pajūgiem, panorāmas lidojumus ar helikopteru vai ar gaisa baloniem, kā arī tādas „adrenalīna” izklaides kā autosacīkstes uz ledus un zemledus niršanu.
Francijas Alpu kūrorti ir ļoti dažādi – sākot ar tradicionāliem Alpu ciematiņiem ar koka un akmens ēkām, līdz mūsdienīgiem daudzstāvu sporta un atpūtas kompleksiem. Viesnīcas un apartamenti lielākoties atbilst Eiropas standartiem, taču dažkārt gadās arī vecā tipa apartamenti. Šeit novērojams izteikts cenu un pakalpojumu kontrasts. Viesnīcas Francijas kalnu slēpošanas kūrortos ir vienas no dārgākajām Alpos. Viesnīcu piedāvātā ēdināšana: brokastis – zviedru galds, bet vakariņas parasti pasūta, pamatojoties uz piedāvāto ēdienkarti. Daudzās viesnīcās var pasūtīt brokastis numurā, taču tad tās būs ievērojami pieticīgākas par zviedru galdu. Apartamentu iemītnieki par ēdināšanu rūpējas paši. Nelielu grupu izmitināšanai ļoti piemērotas ir Alpu kotedžas jeb tā sauktie „šalē” – nelielas, tradicionālā stilā būvētas koka mājiņas 8-16 cilvēkiem. Mājiņās ir dažas atsevišķas istabas, kamīnzāle un nereti arī sauna vai džakuzi. Jāuzsver, ka, ierodoties apartamentos vai šalē, ir jāiemaksā drošības nauda vai jānorāda kredītkartes numurs. Gultas veļu un dvieļus var iznomāt papildus. Apartamentu, viesnīcu un šalē iemītnieki maksā kūrorta nodokli (vidēji 1 eiro diennaktī, atkarībā no vecuma, kā arī no kūrorta un viesnīcas kategorijas).
Ierašanās dienā iekārtošanās apartamentos vai šalē notiek pēc plkst. 16:00 vai 17:00. Pirms aizbraukšanas apartamenti vai šalē ir jāuzkopj pašiem, pretējā gadījumā uzkopšanas izmaksas tiks noņemtas no Jūsu iemaksātās drošības naudas.
Francūžu kredo: māksla dzīvot – tas nozīmē gūt no dzīves pēc iespējas lielāku baudu. Francūžiem nepatīk smags, netīrs, vienmuļš darbs, viņi uzskata, ka darbs ir māksla. „Katra diena ir kā svētki. Garlaicība nav izturama!” apgalvo francūži.
Francūži labprāt patērzē ar ārzemniekiem, taču savās mājās tos ielūdz reti. Sarunas par naudu viņi uzskata par sliktā toņa pazīmi. Tādēļ, ja nevēlaties, lai jūs uzskata par tumsoni, nejautājiet francūzim par viņa ienākumiem un to, cik viņš tērē savām vajadzībām.
Francūži dievina futbolu. Jau divas reizes Pasaules čempionāts futbolā noritējis Francijā, turklāt sacensībās, kas viņu valstī notika 1998. gadā, Francijas izlase pirmo reizi kļuva par pasaules čempioniem.
Vērts izbaudīt. Ja esat ieradies kalnos atpūsties kopā ar draugu kompāniju, pasūtiet restorānā fondī. Vakariņas būs ievērojami jautrākas, ja ikviens, kura maizes gabaliņš iekritīs kopīgajā katliņā, par sodu izdzers glāzi vīna. Nogaršojiet arī dažādās franču siera šķirnes, kuras diez vai izdosies nobaudīt kaut kur citur. Brokastīm tuvākajā maiznīcā iegādājieties vēl karstos kruasānus – nekur citur tos neprot cept tik gardus kā Francijā. Savukārt kā dāvanu mājās palicējiem nopērciet pudeli Alpu liķiera „Ženepī”, bet bērniem noteikti patiks svilpojošais mīkstais zvēriņš „marmotte” .

Parīze (Paris) - pilsēta Francijas ziemeļdaļā pie Sēnas upes. Francijas galvaspilsēta, lielākā pilsēta, politiskais, biznesa un kultūras centrs. Tā ir viena no tūristu visapmeklētākajām pilsētām pasaulē. Kopš viduslaikiem Parīze ir viena no Eiropas svarīgākajiem intelektuālajiem un mākslas centriem. Daudzas no Eiropas politiskajām, mākslas un kultūras parādībām ir dzimušas tieši Parīzē.
Disnejlenda ir Eiropā lielākais izklaides komplekss kas atrodas stundas brauciena attālumā no Parīzes. Disnejlenda ir gan bērnu, gan pieaugušo sapņu ,atklājumu, fantāzijas un piedzīvojumu zeme. Krāšņas ir ne vien abu parku – Disneyland Park un Walt Disney Studio Park – atrakcijas, bet arī pārējās atpūtas iespējas – veikali, kinoteātri, klubi, dzīvā mūzika, golfs, muzikāli šovi, teātra izrādes. Pusdienas Jums piedāvās daudzie restorāniņi.
Katrs, kas apmeklējis kaut reizi mūžā kādu no Disneja atrakciju parkiem, neaizmirsīs šo brīnuma sajūtu nekad. Un nav svarīgi cik ilgu laiku Jūs pavadīsiet šeit vienu dienu vai vairākas, šī sajūta parādās uzreiz. Tas, cik lielā mērā to izjutīsiet, ir atkarīgs no Jums pašiem.
Vienas dienas ieejas biļete ļauj Jums apmeklēt visas atrakcijas un Disneja personāžu parādi vienā no parkiem (pēc izvēles).
Iesakām apmeklēt Lascaux alas, Buļļu zāles zīmējumi, Lascaux alas, Neticams šķiet fakts, ka šīs alas atklātas tikai 1940. gadā, kad tās nejauši uzgāja bariņš pusaudžu. Lascaux alas atrodas Pireneju kalnu ziemeļu nogāzēs un slēpj senākos un vislabāk saglabājušos Paleolīta perioda alu gleznojumus. Sumbru, briežu, zirgu un medību ainas šeit attēlotas ar tādu rūpību un uzmanību pret katru detaļu, ka ikvienam alu apmeklētājam apbrīnā aizraujas elpa, apzinoties tās spējas, kas piemitušas cilvēkam jau senatnē. 17 000 gadus senās alas tikušas izmantotas kā sakrālu rituālu un ceremoniju vietas. Šodien bez zīmējumiem šeit var apskatīt arī vismaz 350 interesantus priekšmetus, ieskaitot krama rīkus, asmeņus, griežamos instrumentus un žāvēšanas piederumus, no kuriem daudzi izmantoti tieši neparasto sienu gleznojumu radīšanas procesā.
Noteikti jāredz: Mirušā vīra eja, kas atrodas Gravējumu zāles dziļumā. "Aina ar mirušo vīru", Lascaux alu apakšējā līmenī
Tieši šeit jūs varat redzēt vienu no tā sauktās alu mākslas izcilākajiem šedevriem – „Ainu ar mirušo vīru”, kurā attēlots vīrietis, kas stājas pretī dažādiem milzīgiem dzīvniekiem, ieskaitot sumbrus un degunradžus. Gleznojuma fenomens slēpjas tā vēstījumā, ko spilgti pasvītro dažādo personāžu atainojums, figūru izkārtojums un stāsts par cilvēka vietu dabā, kas nepavisam nav tik liela, kādu mēs to iedomājamies šodien.

Kūrorti:

Alpdjueza
Alpdjueza (Alpe d'Huez, 1860 m) ir liels pasaules līmeņa kūrorts, kas jau ir paguvis iekarot popularitāti arī Baltijas valstīs. Tas atrodas uz plaša, saulaina plato, ko ieskauj iespaidīgi Grandes Rousses un Des Écrins kalnu masīvi, kas ietver 55 virsotnes virs 3000 m – puse no visaugstākajām virsotnēm Francijā.
Šā kūrorta raksturīgākā iezīme ir noturīgais saulainais laiks. Statistika liecina, ka šeit novērojamas vidēji 300 saulainas dienas gadā. Nogāžu orientācija uz dienvidiem nodrošina augstu saules apgaismojuma līmeni, tādēļ pat janvāra beigās šeit iespējams slēpot saules staru gaismā līdz gandrīz pieciem pēcpusdienā. Ne velti Alpdjuezu mēdz dēvēt par “L’Ile au soleil” – „saules salu”. Tajā pašā laikā tas izslavēts kā kūrorts ar lielisku sniega segumu, jo slēpošanas reģions ir izvietots ļoti augstu, turklāt visas apakšējās nogāzes aprīkotas ar sniega lielgabaliem.
Iezīmēto trašu garuma (248 km) un platības (800 ha), kā arī pacēlāju skaita (84) ziņā Grandruses masīvs uzskatāms par vienu no lielākajiem kalnu slēpošanas reģioniem pasaulē. No pacēlāju augstākā punkta Pic Blanc (3330 m) paveras satriecošs skats uz visām Alpu virsotnēm. Runā, ka skaidrā laikā no šejienes pārskatāma 1/5 visas Francijas teritorijas.
Pic Blanc austrumu nogāzē ir no vēja pasargāts ledājs ar lielisku sniega kvalitāti, kur var slēpot pa visu līmeņu trasēm – zilām, sarkanām un melnām. Reģiona lepnums ir 16 km garā melnā „Sarenne” trase, kas sākas no Pic Blanc virsotnes un ko uzskata par visgarāko pasaulē. Labi sagatavotiem slēpotājiem piedāvā arī tādus maršrutus, kas ļauj tikai četros nobraucienos noslēpot 65 kilometrus, pārvarot kopsummā 8000 metru augstuma starpību, kas ir pielīdzināms nobraucienam no Everesta!
Pie pašas Alpdjuezas ir lielisks kalns ar neskaitāmām saulainām un ļoti plašām zilajām trasēm, kādas citos kūrortos nav atrodamas. Tās nodrošinātas ar veselu bugeļu, krēslu un gondolu pacēlāju tīklu. Kartē šī zona īpaši iezīmēta zaļā krāsā – kā rajons, kurā aizliegta slēpošana ar lielu ātrumu. Tā ir ideāli piemērota iesācējiem un slēpošanai kopā ar ģimeni.
Alpdjueza ir mūsdienīgs, ērts un labi organizēts kūrorts. Plašās un rosīgās ielas, kurās atrodas viesnīcas, veikali un restorāni, ir ērti saplānotas tā, lai saīsinātu ceļu līdz pacēlājiem. Vairāki trošu ceļi apkalpo slēpotājus, kuri apmetušies no trasēm attālākajās vietās. Bezmaksas autobusi kursē četros maršrutos.
Īpaši populārs ir atklātais peldbaseins, kā arī Sporta un kongresu pils, kas apvieno 26 aktīvās atpūtas veidus: lielu slēgto baseinu, tenisu, skvošu, badmintonu, sporta spēles un daudz ko citu. Bet svarīgākais, ka tas viss ietilpst “VISALP” pacēlāju kartes cenā! Turklāt šī pacēlāju karte piešķir tiesības bez maksas apmeklēt slidotavu, novadpētniecības muzeju, klasiskās mūzikas koncertu, kā arī slēpot pa apgaismoto nakts trasi.
Slēpotājiem, kuri vēlas iepazīt jaunus slēpošanas reģionus, pacēlāju karte sešām dienām paredz iespēju divas dienas slēpot pa kaimiņu kūrorta “Les 2 Alpes” trasēm. Īpaši šim mērķim trešdienās un ceturtdienās tiek organizēti autobusu reisi (cena - apmēram 7 EUR turp un atpakaļ, iepriekš pierakstoties). Līdz “Les 2 Alpes” kūrortam var aizlidot arī ar helikopteru (cena - apmēram 60 EUR turp un atpakaļ).

Bridlebēna
Bridlebēnas (Brides les Bains, 600 m) kūrorts – ideāla atpūtas vieta tiem, kas vēlas ietaupīt naudu un tajā pašā laikā slēpot „Trīs ielejās” ar neierobežotām slēpošanas iespējām. Tā ir neliela mājīga pilsētiņa, sen pazīstama Francijā ar savu minerālūdeni, kuru lieto, lai notievētu. Pateicoties ērtajai atrašanās vietai, 1992. gada Olimpiādes laikā Bridlebēna tika izvēlēta par olimpisko ciematiņu. Tajā laikā tika uzbūvētas daudzas jaunas viesnīcas un pacēlājs „OLYMPE”, kas ved uz Meribelu – „Trīs ieleju” centru. Izejot no viesnīcas slēpošanas zābakos, Jūs jau pēc 25 minūtēm ar pacēlāja vagoniņu nokļūsiet Meribelā pacēlāju krustojumā, no kurienes Jums būs atvērti visi ceļi uz Meribelu, Kurševelu, Les Menuires un Valtoransu slēpošanas trasēm. Ieteicams noskaidrot, cikos ir pēdējais nobrauciens ar „OLYMPE” (parasti šis pacēlājs tiek slēgts plkst. 17:00), jo brauciens līdz viesnīcai ar taksometru Jums varētu izmaksāt vairāk nekā 50 EUR. Pēc slēpošanas Bridlebēnā atpūtniekiem piedāvā tikko atvērto SPA centru ar termālajiem avotiem un minerālūdens baseinu. Šeit tiek piedāvāts pats mūsdienīgākais ārstniecisko un kosmētisko procedūru klāsts, kā arī speciālas programmas notievēšanai. Reizi nedēļā vietējais tūrisma centrs rīko svētkus ar dzīvo mūziku, slēpotāji tiek cienāti ar karstvīnu un sieru. Tāpat kā citos kūrortos, arī šeit ir sava tirdzniecības iela ar veikaliem, restorāniem un pat kazino, kas ir vienīgais „Trīs ielejās”.

Kurševela
1850 m Kurševela (Courchevel) ir kūrorts, kas faktiski strādā tikai 100 dienas gadā, bet šajā īsajā laika periodā tas piedāvā saviem apmeklētājiem visaugstāko servisa un komforta līmeni. Kurševelas viesnīcas, no kurām divpadsmit ir izpelnījušās Francijā augstāko kategoriju 4*Luxe, visu vasaru un rudeni gatavojas ziemas sezonai, lai apmierinātu visprasīgāko klientu vēlmes. Ziemā Francijas labāko restorānu pavāri brauc strādāt uz Kurševelu, ievērojami kosmetologi, frizieri un masieri atver savus salonus, dārgos veikalos ieved pašus jaunākos pasaules zīmolu modeļus, mākslas galerijas eksponē modernu mākslinieku un dizaineru darbus. Kino un mūzikas festivāli, slēpošanas šovi un prestižas sacensības, modes skates un karnevāli notiek visu ziemu.
Ciemati ar vienādu nosaukumu Kurševela pēc augstuma ir izvietoti četros līmeņos: 1300, 1550, 1650 un 1850 m. Visdārgākais un prestižākais ir ciemats Kurševela-1850, kuram ir pat sava lidosta VIP klientu uzņemšanai. Starp visiem ciematiem kursē bezmaksas autobusi. Bez tam, Kurševela-1300 un Kurševela-1550 katra atsevišķi ir saistīta ar Kurševelu-1850 ar trošu ceļu kabīnēm, kuras attiecīgi strādā līdz plkst. 20:00 un 19:30. Līdz katram ciematam var nobraukt ar slēpēm, un to nogāzes ir pasaulē lielākā slēpošanas reģiona „Trīs Ielejas” sastāvdaļa.
Atšķirīga Kurševelas kalnu slēpošanas zonas pazīme ir tās komforts. Šeit pārsvarā ir plašas zilās un sarkanās trases, kuras paliek gludas līdz dienas beigām. Lēzenās zaļo trašu nogāzes Kurševelas-1850 tuvumā, ļauj pat maziem bērniem un iesācējiem pieslēpot tieši pie savas viesnīcas. Uz kalna ir daudzi restorāni ar lielām, saulainām terasēm un atpūtas krēsliem. Īpaši saulainas un plašas ir Kurševelas-1650 nogāzes. Zem sniega segas šeit ir Alpu pļavas, tāpēc uz trasēm nekad nav sastopami akmeņi. Reģions piedāvā arī lielas iespējas pieredzējušiem slēpotājiem. Melnās trases „Jean Blanc” un „Jockeys” no Lozē pārejas ir vienas no visgarākajām „Trīs Ielejās”. Lieliski ārpus trases slēpošanas nosacījumi pievelk labākos Eiropas „freeride” cienītājus uz „Columbia rideweek” sacensībām, kuras jau tradicionāli notiek Kurševelā janvāra beigās. Vienotā pacēlāju karte „Trīs Ielejas” ļauj bez ierobežojumiem un nenoņemot slēpes pārvietoties uz Meribelas, Menuīras un Valtoransas trasēm.

La Plaņja
La Plaņjas (La Plagne) kūrortā ir seši kalnu ciemati: Aime la Plagne (2100 m), Belle Plagne (2050 m), Plagne Soleil (2050 m), Plagne Bellec?te (1930 m), Plagne Centre (1970 m) un Plagne 1800 (1800 m), kuri atrodas tieši uz kalnu slēpošanas nogāzēm starp pacēlājiem un slēpošanas trasēm. Šeit tikpat kā nav ielu šī vārda parastajā izpratnē: aiz loga automašīnu vietā brauc slēpotāji un garām bez trokšņa peld gaisā trošu ceļu vagoniņi un krēsli. Šajos mini kūrortos ir viss nepieciešamais atpūtai un izklaidei: restorāni, bāri, tirdzniecības centri, bērnudārzi un slēpošanas skolas. Tajā pat laikā tie nav līdzīgi viens otram un katram ir savas īpatnības.
Aime la Plagne ir daudzstāvu ēku komplekss, kur vislielākā ēka ir līdzīga pie kalna piestājušam milzīgam kuģim. Belle Plagne ir visērtākais un jaukākais ciematiņš, kur visas ēkas ir celtas no akmens un koka, kur nav mašīnu un pa ielām brauc ar slēpēm. Plagne Soleil ar savu raksturīgo arhitektūru un mierīgo gaisotni ļoti atgādina Savojas ciematu. Plagne Bellec?te ir no stikla un betona celts dinamisks un funkcionāls ciemats, kas daudzus vilina ar savu atklāto baseinu. Plagne Centre ir slēpošanas trašu nav ielu,un pacēlāju krustojums, kā arī sporta un administratīvais kūrorta centrs. Visbeidzot Plagne 1800 ir slavens ar savu Olimpisko bobsleja trasi - vienu no vistehniskākajām pasaulē. Asu izjūtu cienītājiem šeit tiek piedāvātas dažādas atrakcijas – no nobrauciena četrvietīgās kamanās ar automātiskajām bremzēm līdz iespējai izmēģināt gandrīz kosmisku pārslodzi profesionālā bobā, kas spēj sasniegt ātrumu 100 km/st.
Nav liela bēda, ja Jūs dzīvojiet, piemēram, Belle Plagne ciematā, taču vēlaties nopeldēties Plagne Bellec?te atklātajā baseinā vai iegūt adrenalīnu lādiņu Plagne 1800 bobsleja trasē. Bezmaksas autobusi un pacēlāji nodrošina sakarus starp ciematiem no plkst. 08:00 rītā līdz plkst. 24:00 naktī.
La Plaņjas kūrortu kompleksā ietilpst arī tādi gleznaini, dziļāk ielejā esošie Savojas ciemati, kā Champagny en Vanoise ( 1250 m), Plagne Montalbert (1350 m), Montchavin (1250 m) un Les Coches (1450 m), kurus ar Paradiski reģionu savieno trošu ceļi.

Meribela
Meribela (Méribel) – brīnišķīgs Alpu kūrorts, kas celts Savojas ciematiņu stilā no koka un akmeņiem, un burvīgi iederas skaistajā ar mežiem apaugušo kalnu ainavā. Neticami, ka šo kūrortu dibināja tikai pirms septiņdesmit gadiem, pateicoties viena cilvēka -Anglijas armijas pulkveža Pītera Lindseja iniciatīvai. Meribela īsā laikā ir kļuvusi par vienu no pasaules lielākajiem slēpošanas kūrortiem. 1992. gadā te notika Olimpisko spēļu sacensības hokejā un sieviešu slalomā. Meribela ir iekarojusi daudzu apmeklētāju sirdis. Sirds ir arī kūrorta emblēma. Tas ir tāpēc, ka kūrorts atrodas Trīs ieleju pašā sirdī – pasaulē lielākajā slēpošanas apgabalā. Meribelas centrālā atrašanās vieta sniedz nenoliedzamas priekšrocības tiem, kas šeit dzīvo. Slēpotāji var izvēlēties atkarībā no laika apstākļiem, meistarības līmeņa vai vienkārši no sava noskaņojuma, uz kurieni viņiem slēpot: vai nu pa garām, gleznainām meža trasēm pašā Meribelā, vai pārbraukt uz „bagātnieku trasēm” Kurševelā, vai arī doties uz sniegotajiem laukiem Le Menuirā un Val Toransā. Lai brīvi ceļotu pa šīm Trim ielejām, jāiegādājas attiecīga slēpošanas karte. Jāievēro arī pacēlāju darba laiki, lai nenokavētu pēdējo braucienu , citādi līdz viesnīcai nāksies doties ar taksometru, un tas izmaksās ļoti dārgi. Kopš pagājušā gada visi pacēlāji Trīs ielejās ir aprīkoti ar jaunu sistēmu „Free Hands”. Ejot caur kontroles punktu, sistēma automātiski nolasīs pacēlāju kartes datus. Ērtības labad karti ieteicams nēsāt kreisajā krūts kabatā. Mēdz būt divu veidu slēpošanas kartes: vienreizējās „papīra” (maksimums uz 6 dienām) un vairākkārt izmantojamas plastikāta kartes (uz 7 dienām un ilgāk). Plastikāta kartes ir iespējams izmantot divus gadus, katru reizi tās atjaunojot kasēs vai internetā. Nozaudēšanas gadījumā ir iespējams saņemt jaunu plastikāta karti, ja ir saglabāts pirkšanas čeks. Fotogrāfijas šīm kartēm nav nepieciešamas, izņemot bezmaksas pacēlāju kartes bērniem līdz 5 gadu vecumam, kā arī senioriem, kas ir vecāki par 72 gadiem. Pēc slēpošanas Meribelā tiek piedāvāta plaša izklaides un atpūtas iespējas: baseins un olimpiskā slidotava, alpīnistu siena, boulings, pārgājieni ar sniega pēdām, aero klubs un pilotu skola, braukšana ar sniega motocikliem, nakts klubi, kinoteātris, u.c.. Ģimenēm ar bērniem tiek piedāvāts bērnudārzs mazuļiem no 1,5 līdz 3 gadiem un trīs slēpošanas bērnudārzi bērniem, kas vecāki par 3 gadiem (lai iestātos bērnudārzā, ir nepieciešama pošu grāmatiņa). Meribela sastāv no kūrorta centrālās daļas (1450 m virs jūras līmeņa) un ciematiņa Méribel-Mottaret (1700 m). Starp ciematiem kursē bezmaksas autobuss, bet slēpotāji no vienas kūrorta daļas uz otru var viegli pārvietoties ar pacēlāju palīdzību. Mottaret ciemata galvenā priekšrocība ir tā, ka visas viesnīcas un apartamenti atrodas tieši pie slēpošanas trasēm. Mottaret pilsētiņas dzīves ritms ir daudz mierīgāks nekā Meribelas centrā, bet arī šeit ir neliels pilsētas centrs ar veikaliem, restorāniem, sniega motociklu nomas punktu, kinoteātri un bērnudārzu mazajiem slēpotājiem.

Meribela - Mottaret

Tiņa
Tiņas (Tignes) kūrorts – unikāla vieta tiem, kas mīl kalnus un kaislīgi aizraujas ar kalnu slēpošanu. Tignes devīze – „360° slēpošanai !”. Tā arī ir šeit - kur tikai skaties, visur kalni, trases un pacēlāji. Augstā kūrorta atrašanās vieta nodrošina lieliskas kvalitātes noturīgu sniega segu, tāpēc Tigni pamatoti dēvē par slēpošanas paradīzi un mūžīgā sniega valstību.
Tignes kalnu slēpošanas trases kopā ar blakus esošo kūrortu Val d’Izeru (Val d’Is?re) veido vienotu slēpošanas apgabalu ar kopējo platību 10 000 ha. Tas ir leģendārais „Killy izplatījums” (Espace Killy), kas nosaukts vairākkārtēja pasaules čempiona kalnu slēpošanā un sabiedriskā darbinieka Žana Kloda Kilī vārdā. Šos bezgalīgos sniegotos klajumus patriotiskie francūzi sauc par „pašu skaistāko slēpošanas vietu pasaulē”. 1992. gadā Olimpisko spēļu laikā Val d’Izerā un Tignē notika ātruma nobrauciena, supergiganta un frīstaila sacensības. Katru gadu decembra sākumā Val d’Izera nogāzēs notiek Pasaules čempionāta kalnu slēpošanā atlases kārtas. Savukārt Tigne ir atzīts starptautisks frīstaila, snovborda un ārpustrašu slēpošanas centrs.
Tigni veido vairāki dzīvojamie rajoni: Val Claret un Le Lac, kuri atrodas 2100 m augstumā virs jūras līmeņa, un tos atdala liels ezers. Zemāk atrodas vēl divi ciemati - Les Boisses (1850 m) un Les Brevi?res (1550 m), uz kuriem ved vairākas slēpošanas trases. Ciemata augšējā daļā ir uzcelti daudzstāvu viesnīcu kompleksi. Lielākā daļa viesnīcu atrodas pie slēpošanas trasēm vai tieši blakus pacēlājiem, kas dod iespēju sākt slēpot tieši no viesnīcas durvīm. Pēdējos gados Tignes pilsētiņā parādās arī ēkas ar koka apdari tradicionālajā Savojas stilā. Tas izdaiļo pārlieku urbanizēto kūrorta izskatu.
Šajā kūrortā galvenais ir slēpošana. Te ir viss, lai Espace Killy sniega valstībā katrs slēpotājs vai snovotājs justos kā karalis: 300 km apstrādātas trases, 9 slaloma un 2 frīstaila stadioni, 2 rampas, 2 snovborda parki, free ride mācību nogāze, 5 bezmaksas pacēlāji iesācējiem Tignē un 5 - Val d’Izerā. Ceturtdienās ir nakts slēpošana: pacelšanās ar funikuleri līdz restorānam „Panoramic”, kas atrodas 3050 m augstumā, un pusnaktī nobrauciens prožektoru gaismā. Pirmo reizi Francijā: apmācības programma ārpustrases slēpošanā SPOT. Tās mērķis ir drošība un patiesa bauda uz slēpēm. Šī programma māca, kā gūt pēc iespējas lielāku gandarījumu nodarbojoties ar ziemas sporta veidiem, un ļauj dziļāk izprast kalnus.
Pēc slēpošanas Tignē piedāvā pārgājienus ar sniega pēdām, vizināšanos suņu pajūgos, zemledus niršanu ezerā. 2006.gada vasarā tika atvērts ūdens atrakciju parks 5000 m² platībā. Šeit pieejams 25 m garš peldbaseins, rotaļu baseins bērniem, SPA centrs, trenažieru zāle. Tignē ir vairāk nekā 70 restorāni, kuri piedāvā tradicionālos Savojas un internacionālos ēdienus, kā arī daudzi bāri un krogi. Tūristu ērtībām līdz plkst. 6 rītā kursē bezmaksas autobuss.

 

 

Back to top