Taizeme

no 729 EUR

BANGKOKA, PATAIJA u.c.
14 naktis
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Ēģipte

no 279 EUR

HURGADA, ŠARMELŠEIHA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Tenerife

no 359 EUR

7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

AAE

no 565 EUR

DUBAIJA
9-12 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Slēpošana

no 395 EUR

AUSTRIJA, ITĀLIJA, FRANCIJA
7-14 naktis,
2-5* viesnīcas

SKATĪT

ASV

no 1559 EUR

DIENVIDRIETUMI u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Turcija

no 175 EUR

ANTALIJA, BODRUMA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Grieķija

no 189 EUR

KRĒTA, RODA, KORFU u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Spānija

no 379 EUR

BARSELONA, MALJORKA, ALMERIA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Itālija

no 285 EUR

RIMINI, SICĪLIJA, KAMPĀNIJA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Malta

no 281 EUR

Malta
7 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Šrilanka

no 929 EUR

ŠRILANKA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT
Maldīvija

Cenas ceļojumiem uz Maldīviju

Maldīvija (vai Maldīvu Salas), oficiāli Maldīvijas Republika, ir salu valsts, Indijas okeānā. Maldīvija atrodas uz dienvidiem no Indijai piederošajām Lakšadvīpas salām un apmēram 700 km uz dienvidrietumiem no Šrilankas. Maldīvija ir izvietojusies uz 26 atoliem, kuras satur 1192 mazas salas, no kurām 200 salas ir apdzīvotas.

Valdība: republika
Galvaspilsēta: Male
Valūta: rufija (MVR) ), taču kūrortkompleksos tāpat var norēķināties ar USD, EUR, kā arī kredītkartēm.
Valsts valoda: runā divehi valodā, kas pieder indoirāņu valodu grupai. Divehi ir valsts valoda, kurā netrūkst arī aizguvumu no arābu, angļu un hindi valodām. Valsts galvaspilsētā Malē un salu kūrortviesnīcās plaši tiek izmantota angļu valoda. Taču ārpus kūrortiem saziņa angļu vai citās Eiropas valodās ir problemātiska.
Laika josla: UTC+5
Interneta domēns: mv
Tālsarunu kods: +960
Reliģija : islāms (kopš 1153. gada). Apmeklējot salas ārpus kūrortzonām, kā arī galvaspilsētu Mali, tūristiem vajadzētu ar cieņu un pietāti izturēties pret musulmaņu tradīcijām un neatkailināt augumu. Pludmalē ieteicams tērpties tradicionālajos pludmales tērpos – sauļošanās topless un nūdisma tradīcijās ir stingri aizliegta.
Virtuve: Vietējās virtuves ēdienos parasti ietilpst rīsi un zivis, kas pagatavotas pievienojot kokosriekstu pienu. Pikantākai garšai – laims, čili, sīpolaugi u.tml. Un vēl klāt vietējā maize – roshi. Ēdienreizi var noslēgt ar garšīgajiem vietējiem dzērieniem suji vai raa.

Maldīvu salas kā košas pērles no satrūkušas kreļļu virtenes izkaisītas pār ekvatoru pašā Indijas okeāna vidū, uzburdamas tropu paradīzes ainavu. Pludmales smiltis te ir putojošu viļņu galotņu baltumā, okeāns – tirkīza nokrāsā, bungalow mājiņas sēž uz resniem lagūnā iedzītiem pāļiem, bet zivtiņas, kas šaudās starp koraļļu izaugumiem – pārsteidz visās varavīksnes krāsās.
Nonācis Maldīvu kūrortā, cilvēks nevilšus atceras, kā bērnības dienās zīmējis savu sapņu salu ar košzaļām palmām pludmalē, dzeltenu sauli debesīs un sevi laimīgu jūrā...
Slavenais itālis Marko Polo Maldīvu salas nodēvēja par Indijas ziedu, bet izcilais 14. gs. berberu ceļotājs Ibn Batūta par vienu no pasaules brīnumiem. Tiešām, daba devusi Maldīvu salām lielisku iespēju kļūt par brīnišķīgu pludmales un jūras tūrisma centru, un valsts to arī izmantojusi – tūrisms ir salu zemes vadošā ekonomikas nozare ar augstas kvalitātes latiņu.
Kā burvīgu atpūtas vietu Maldīvu salas pasaulei atklāja niršanas entuziasti pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados. Tagad, pārsteidzošās zemūdens pasaules un fantastisko koraļļu veidojumu, kā arī kristālskaidrā ūdens dēļ Maldīvu salas kļuvušas par sava veida akvalangistu Meku (redzamība zem ūdens vietumis sasniedz pat 50 metrus!). Un arī ūdens temperatūra, kas visa gada garumā ir 26-27°C robežās, vilina ne tikai daiverus un snorkelētājus, kas, starp citu, ierodas salās ne reizi vien. Maldīvu salas tiek uzskatītas par vienu no drošākajām un mierīgākajām atpūtas vietām uz Zemes un fantastisku „zemūdens pasaules poligonu”. Visos Maldīvijas kūrortos ir zemūdens peldēšanas centri ar profesionāliem instruktoriem, kuri runā lielāko Eiropas tautu valodās. Ir kursi iesācējiem, ir pavadoņi-instruktori tiem, kas vēlas celt savas prasmes, kļūt pieredzējušāki un dodas sarežģītākos zemūdens ceļojumos. Protams, izvēli par labu atpūtai Maldīvu salās sekmē arī klimats, kas nepieviļ – tas ir ļoti vienmērīgs, karsts un mitrs, bez krasām gaisa temperatūras svārstībām (~ 30°?).

Ceļojumam uz Maldīvu salām nav nepieciešamas nekādas ar ieceļošanu saistītas papildu formalitātes – bezmaksas tūrisma vīzu 30 dienām piešķir, kad tūristi ielidojuši Hulules starptautiskajā lidostā, kura atrodas uz atsevišķas salas netālu no Males. Tāpat netiek prasīta arī iepriekšēja vakcinēšanās pret noteiktām slimībām.
Valstī ir aizliegta jebkādu alkoholisko dzērienu ievešana (t.sk. arī to, kas iegādāti Duty Free veikalā vai lidmašīnā), taču kūrortviesnīcās šie dzērieni piedāvājumā ir. Tāpat nedrīkst ievest cūkgaļas izstrādājumus, narkotiskās vielas, pornogrāfiska satura materiālus (t.sk. videokasetēs un DVD), islāmu kritizējošu literatūru, zemūdens medību ieročus. Aizlidojot no Maldīvu salām jāsamaksā lidostas nodoklis 25 USD apmērā (t.sk. par bērniem, kas vecāki par 2 gadiem).

Tūristus Maldīvu salās nebeigs pārsteigt dabā valdošā krāsu palete, neatkārtojamie ekvatoriālie saulrieti, arī faunas un floras daudzveidība. Fantastiskā atpūta Maldīvu salās vēl nevienu nav atstājusi vienaldzīgu, jo tā līdzinās paradīzei zemes virsū.

 

 

Back to top