Taizeme

no 729 EUR

BANGKOKA, PATAIJA u.c.
14 naktis
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Ēģipte

no 279 EUR

HURGADA, ŠARMELŠEIHA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Tenerife

no 359 EUR

7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

AAE

no 565 EUR

DUBAIJA
9-12 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Slēpošana

no 395 EUR

AUSTRIJA, ITĀLIJA, FRANCIJA
7-14 naktis,
2-5* viesnīcas

SKATĪT

ASV

no 1559 EUR

DIENVIDRIETUMI u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Turcija

no 175 EUR

ANTALIJA, BODRUMA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Grieķija

no 189 EUR

KRĒTA, RODA, KORFU u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Spānija

no 379 EUR

BARSELONA, MALJORKA, ALMERIA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Itālija

no 285 EUR

RIMINI, SICĪLIJA, KAMPĀNIJA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Malta

no 281 EUR

Malta
7 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Šrilanka

no 929 EUR

ŠRILANKA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT
Indonēzija

Cenas ceļojumiem uz Bali

Ģeogrāfiskais stāvoklis: atrodas Dienvidaustrumu Āzijā, starp Indijas un Kluso okeānu, ir tipiska salu valsts. Salas šķērso ekvators, lielāka teritorijas daļa – Dienvidpuslodē . Z salas apskalo Andamanu un Dienvidķīnas jūras, ZA- Filipīnu un Sulavesi jūras, A-Klusais okeāns, D- Timoras un Arafuru jūras, DR- Indijas okeāns. Salas ieskauj Javas, Floresas, Bandas, Savu un Moluku jūras. Sumatras Z daļu no Singapūras un Malaizijas šķir Malakas šaurums, kas ir pirātu visvairāk apdraudētais šaurums pasaulē.
Platība: 1 919 440 km2
Galvaspilsēta: Džakarta
Valsts valoda: indonēziešu
Reliģijas: musulmaņi 86,1%, protestanti 5,7%, katoļi 3%, hinduisti 1,8%, citi 3,4% (2000 )
Naudas vienība: Indonēzijas rūpija (IDR)=100 seni
Valsts pārvaldes forma: prezidentāla republika
Zemākais punkts: Indijas okeāns 0m v.j.l.
Augstākais punkts: Džajas virsotne 5030 m v.j.l. Iriāndžajā
Lielākās pilsētas:

Džakarta
Džakarta ir Indonēzijas galvaspilsēta, Javas ziemeļu piekrastē. Džakarta ir arī valsts galvenais ekonomikas un finanšu centrs. Administratīvi Džakarta nav vienota pilsēta, bet atsevišķa Indonēzijas province, kura sastāv no 6 pilsētām (Jakarta Pusat, Jakarta Timur, Jakarta Utara, Jakarta Selatan, Jakarta Barat) un vienas reģentūras.
Džakartā ir daudz apskates vietu: gan “Monas” piemineklis, kura pamatā atrodas vēstures muzejs un halle meditācijai.(pēc pieprasījuma tūristi var arī uzbraukt ar liftu līdz pieminekļa pašai augšai un ieraudzīt pilsētu no putna lidojuma). Satria Mandala muzejs ir centrālais bruņoto spēku muzejs, attēlo Indonēzijas bruņoto spēku attīstību. Savdabīgie dabas krāšņumi ir Orhideju dārzi – daži no tiem ir atvērti arī plašākai publikai. Condet ciemats dienvidu daļas Džakartā ir aizsargāts tā vecā lauku dzīves stila dēļ. Ragunan zooloģiskais dārzs – Džakartas zooloģiskais dārzs atrodas Ragunan piepilsētā. Indonēzijas miniatūru parks piedāvā ieraudzīt Indonēzijas arhipelāga dažādību. Parkā ir savs orhideju dārzs ar simtiem Indonēzijas orhideju šķirnes. Tā pat parkā atrodas putnu parks, faunas muzejs un atpūtas laukums ar baseinu un restorāniem Jaya Ancol – Džakartas lielākais un visiecienītākais atpūtas parks

Surabaja
Surabaja - pilsēta Indonēzijā, Javas austrumos. Otrā lielākā Indonēzijas pilsēta pēc iedzīvotāju skaita. Austrumjavas provinces centrs. Pilsētas nosaukums nozīmē sura - haizivs, baya - krokodils, kuri attēloti pilsētas ģerbonī. Liela ostas pilsēta (eksportē kafiju, tabaku, cukuru). Liela kara flotes bāze. Lielākā daļa iedzīvotāju - javieši. Surabajas zooloģiskais dārzs bija pirmais pasaulē, kurā tika panākta orangutānu vairošanās nebrīvē. Pazīstama kā pilsēta, kurā atrodas viena no labākajām augstskolām Indonēzijā - Desmitā Novembra Tehnoloģiskais institūts (Institut Teknologi Sepuluh Nopember).

Bandunga
Bandunga – pilsēta Indonēzijā. Trešā lielākā Indonēzijas pilsēta.

Lielākās salas: Indonēzija sastāv no 13677 salām un 4 lielākās no tām ir

Sumatra
Sumatra ir sestā lielākā sala pasaulē (aptuveni 470 000 km2). Tā ir arī lielākā Indonēzijas sala.

Java
Java ir sala Indonēzijā uz kuras atrodas valsts galvaspilsēta Džakarta. Java ir visblīvāk apdzīvotā sala pasaulē un 13 lielākā sala pasaulē pēc platības. Java atrodas uz austrumiem no Sumatras, uz rietumiem no Bali, uz dienvidiem no Borneo un uz ziemeļiem no Ziemassvētku salas. Java atrodas seismiski aktīvā reģionā un izveidojusies galvenokārt vulkāniskās aktivitātes rezultātā, uz salas atrodas vismaz 38 kalni, kas kādreiz bijuši aktīvi vulkāni, arī salas augstākais punkts Semeru (3676 m) ir vulkāns. Pateicoties saviem kalniem un augstienēm, Java ir viens no rīsu audzēšanai piemērotākajiem reģioniem pasaulē. Java arī bija pirmā vieta Indonēzijā, kur 1699. gadā sāka audzēt kafiju.

Kalimantāna
Kalimantāna jeb Borneo ir trešā lielākā sala uz Zemes. Tā ir vienīgā sala, kuras teritorijā atrodas triju valstu (Indonēzijas, Malaizijas un Brunejas) teritorijas. Lielākās pilsētas ir Kučinga, Bandžarmasina, Kotakinabalu, Pontianaka, Sandakana, Balikpapana, Samarinda.

Sulavesi
Sulavesi (arī Celebasa). Jaungvinejas R daļa arī ietilpst Indonēzijas sastāvā, un pazīstama ar nosaukumu Iriāndžaja. 6000 salu ir apdzīvotas. Valsts pazīstama ar nosaukumu „Tūkstoš salu zeme".
Reljefs: pusi no teritorijas aizņem piekrastes zemienes, kur ierīkoti rīsa lauki; lielāku salu vidienē ir kalni. Aptuveni pusi no valsts teritorijas aizņem zemi un vidēji augsti kalni. Tas ir viens no pasaulē vulkāniskākajiem un seismiski aktīvākajiem reģioniem. No vairāk nekā 400 Indonēzijas vulkāniem, par aktīviem tiek uzskatīti 128.
Piesardzības pasākumi: Malārijas risks pastāv visu gadu visā valsts teritorijā , izņemot Džakartas apvidu, lielās pilsētas, kūrortus Bali un Javas salā. Ziņots par rezistenci pret hlorokvīnu un sulfadoksīnu-pirimetamīnu. Ieteicama profilakse. Sargāties no saules dūriena un apdegumiem, lietot saules aizsargkrēmu. Vēlams iegādāties līdzekli pret kukaiņu kodumiem.

Bali sala
Bali ir sala Indonēzijā un viena no valsts 33 provincēm. Salā dzīvo lielākā daļa Indonēzijas hinduistu, kas sastāda 93,18% no salas iedzīvotājiem. Bali ir arī populārs tūristu ceļa mērķis.

Denpasar
Bali galvaspilsēta. Tajā ir daudz tempļu, ko sauc par ”Pura”. Viens no tiem ir muzejs, ko sauc par Pura Jagatnatha, kas ir veltīts augstākajam dievam.

Sanur
Sanur pludmale ir jau sen iecienīta atpūtas vieta. Pilsēta piedāvā daudz labu viesnīcu, restorānu, veikalu un citas labas iespējas. Pludmalē var nodarboties ar dažādiem sporta veidiem.

Kuta
Jauniešu iecienīta kūrortvieta. Pludmale ir piemērota sērfošanai, tomēr straume šo vietu padara bīstamu peldēšanai. Pilsēta ir pārpildīta ar restorāniem, veikaliem, diskotēkām un citām iespējām, ko tūristi var izmantot.

Nusa Dua
Nusa Dua – tūristu kūrortpilsēta. Šeit atrodas dažas no visskaistākajām un greznākajām viesnīcām. Kūrorts ir pazīstams pēc tā baltajām pludmalēm un skaidrā ūdens. Visērtāk nokļūt līdz kūrortam ir ar taksi.
Batuan – vecs un slavens mākslas centrs.
Celuk – uz ziemeļaustrumiem no Denpasar. Ciemats ir slavens ar tā sudraba un zelta rotaslietu izstrādājumiem dažādos stilos.
Mas – kokgriezēju ciems. Daudzi no Bali vecajiem meistariem joprojām dzīvo šeit. Mākslas galerijās var apskatīt dažus no to labākajiem darbiem. Goa Gojah – attiecas uz 11.gs un ir uzskatīts, ka tika uzcelta kā klosteris. Tampak Siring – Pura Tirta Empul templis ir celts ap svēto avotu. Vairāk nekā 1000 gadu vecais templis un tā divas peldēšanas vietas avota ūdens dziedniecikā spēka dēļ, tiek lietotas labai veselībai un labklājībai. Bangli – atrodas otrais lielākais Bali templis.

 

 

Back to top