Taizeme

no 729 EUR

BANGKOKA, PATAIJA u.c.
14 naktis
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Ēģipte

no 279 EUR

HURGADA, ŠARMELŠEIHA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Tenerife

no 359 EUR

7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

AAE

no 565 EUR

DUBAIJA
9-12 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Slēpošana

no 395 EUR

AUSTRIJA, ITĀLIJA, FRANCIJA
7-14 naktis,
2-5* viesnīcas

SKATĪT

ASV

no 1559 EUR

DIENVIDRIETUMI u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Turcija

no 175 EUR

ANTALIJA, BODRUMA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Grieķija

no 189 EUR

KRĒTA, RODA, KORFU u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Spānija

no 379 EUR

BARSELONA, MALJORKA, ALMERIA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Itālija

no 285 EUR

RIMINI, SICĪLIJA, KAMPĀNIJA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Malta

no 281 EUR

Malta
7 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Šrilanka

no 929 EUR

ŠRILANKA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT
Bulgārija

Cenas ceļojumiem uz Bulgāriju

Politiskā sistēma: republika
Galvaspilsēta: Sofija
Lielākās pilsētas: Sofija, Plovdiva, Varna
Naudas vienība: leva (BGN)
Laika zona: UTC +2
Starptautiskais tālsarunu kods: +359

Bulgārijas Republika atrodas Dienvidaustrumeiropā, Balkānu pussalas ziemeļaustrumu daļā un aizņem 110993 kvadrātmetru lielu teritoriju. Bulgārijas Melnās jūras piekrastei ir raksturīga plaša pludmales josla, kas robežojas ar nokarenām klintīm. Valsts lielākajā daļā klimats ir mēreni kontinentāls. Dienvidos, Struma un Mesta upju ielejās, ir Vidusjūras klimats.
Bulgārijas ainavas ir daudzveidīgas un pilnas pārsteigumu: Melnās jūras piekrastes bezgalīgo pludmaļu smiltis, mežonīgu kalnu grēdas un zaļi pauguri, auglīgas ielejas un gleznainas aizas, klusas upes un zili ezeri...
Bulgārija ir slavena ar savu krāšņo vasaru, rožu plantāciju reibinošo aromātu, augļu dārziem un saules nomazgātajiem vīnogulājiem.
Atrodoties pašā Centrāleiropas sirdī, Bulgārija ir ideāla vieta, kur atpūsties atvaļinājumā vai brīvdienās dažāda vecuma cilvēkiem. Ceļojot vienatnē, ar mīļoto cilvēku, ar visu ģimeni vai draugiem, katrs šeit var atrast to, ko meklē. Un, kas nav mazāk svarīgi, atpūta Bulgārijā ir pieejama katram budžetam.
Bankas. Bankas strādā no 9.00 līdz 16.00. Izejamās dienas – sestdiena un svētdiena.
Veikali. Lielākā daļa veikalu strādā no 9.00 līdz 19.00-21.00. Kā suvenīrus var iegādāties darinājumus no keramikas, ādas, koka, stikla, dažādus izšuvumus, vīnu u.c.
Dzeramais ūdens. Krāna ūdeni nav ieteicams dzert. Iesakām pirkt dzeramo ūdeni pudelēs.
Dzeramnauda. Tradicionāli viesmīļiem un viesnīcu darbiniekiem atstāj dzeramnaudu 5-10% apmērā no rēķina summas (atkarībā no apkalpošanas kvalitātes), bet tas nav obligāti.
Apģērbs. Bulgārijā nav īpašu ģērbšanās prasību un uzvedības normu. Viesiem kā likums ir jāciena valsts tradīcijas un paradumi. Dodoties ekskursijā, velciet ērtus apavus un neaizmirstiet galvas segu un saules brilles.
Ārsti un slimnīcas. Piepešas slimības vai nelaimes gadījumā caur viesnīcas administratoru izsauciet ārstu (ārsta izsaukuma cena ir apmēram 60 eiro, kurus tūrists apmaksā pats). Par sniegtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem pieprasiet sekojošus dokumentus: izziņu no ārsta, kurā uzrādīta diagnoze un rēķinu par medicīnas pakalpojumiem ar ārsta parakstu un zīmogu, zāļu recepti un kvīti par izrakstītajām zālēm. Pēc Jūsu prasības pieteikuma, pases, apdrošināšanas polises un ārstēšanās rēķina iesniegšanas apdrošināšanas kompānijā, Jums tiks atmaksāti iztērētie līdzekļi. Ārstēšanās slimnīcā, transports, ātrās palīdzības pakalpojumi būs apmaksāti, ja Jūs esat apdrošināti un savlaicīgi griezāties pie apdrošināšanas kompānijas pārstāvja (adreses norādītas polisē). Lūdzu uzmanīgi izlasiet visu informāciju, kas norādīta apdrošināšanas polisē.
Drošība. Pastāvīgi nēsājiet galvas segu, saules brilles, lietojiet aizsargkrēmu. Vismaz pirmajās dienās izvairieties no ilgstošas uzturēšanās saulē, jo Jūs variet ātri apdegt. Nav ieteicams dzert stipri atdzesētus dzērienus. Bulgārijas kūrorti tiek labi apsargāti, tomēr nav ieteicams nesāt līdzi lielas naudas summas un dokumentus. Katrā viesnīcā var iznomāt seifu. Pases nozaudēšanas gadījumā nepieciešams nekavējoši sazināties ar savas valsts tuvāko vēstniecību (rezidē Varšavā, Polijā). Jums būs nepieciešams laiks, lai nokārtotu formalitātes, kas Jums būs arī papildus izdevumi.
Video un foto uzņemšana. Stingri aizliegts fotografēt un filmēt militāros un citus valsts nozīmes objektus. Ir aizliegts fotografēt arī dažos muzejos. Ja ir vēlēšanās iemūžināt filmiņā vietējos iedzīvotājus (īpaši lauku apvidus), nepieciešams iepriekš palūgt atļauju.
Transports. Bulgārijā ir labi attīstīts autobusu un dzelzceļa satiksmes tīkls. Pilsētās kursē autobusi, trolejbusi, dažās pilsētās arī tramvaji un metro. Sabiedriskā transporta biļetes var iegādāties transporta līdzeklī. Pilsētās Jūs varat izmantot arī dzeltenos taksometrus. Lielākā daļa no tiem ir aprīkota ar skaitītājiem, kas darbojas dažādos cenu režīmos atkarībā no diennakts laika un nedēļas dienas.
Automašīnu noma. Automašīnas noma uz vienu diennakti izmaksās no 40 līdz 150 eiro atkarībā no spēkrata tipa. Mašīnu var nomāt personas ne jaunākas par 18 gadiem, kurām ir starptautiskā autovadītāja apliecība.
Ierobežojumi preču ievešanai. ES valstīs nepastāv ierobežojumi personisku priekšmetu ievešanai. Par personiskas lietošanas priekšmetiem tiek uzskatīti: 800 cigaretes, 400 cigarellas, 200 cigāri, 1 kg tabakas, 10 l alkoholisko dzērienu, 20 l stiprināta vīna (piem., portvīna vai heresa), 90 l vīna, no kuriem līdz 60 l var būt dzirkstošais vīns, 110 l alus.
Ko ir vērts apmeklēt valstī. Lai patiesi izjustu īsto valsts gaisotni, nepieciešams apmeklēt bulgāru lauku ciematus un iepazīties ar vietējiem iedzīvotājiem, viņu paražām, sadzīvi, reliģiju un tradīcijām. Senajās sādžās – Bata, Emona, Erkeča, Kulev, Kazaško – vienmēr atradīsies iespēja paklausīties bulgāru melodiskās dziesmas, piedalīties folkloras pasākumos. Etnogrāfi apgalvo, ka Bulgārijā ir vairāk nekā 10 tūkst. dažādu svētku paražu un ticējumu. Ļoti daudz svētku ir ziemā, pavasarī un vasarā. Ieteicams apmeklēt vienu no vecākajām Bulgārijās pilsētām – Nesebru, kura ir dibināta vairāk kā tūkstoš gadus atpakaļ. Tas ir gigantisks muzejs zem klajām debesīm ar daudzām skaistām baznīcām, kurās īpatnējā veidā savijas kopā slāvu un grieķu arhitektūras tradīcijas. Jāatzīmē arī Rivas klosteris kalnos pie Plovdivas, kā arī Rožu ieleja, kurā turki XVII gs. ieveda tūkstošiem rožu stādu. Visunikālākais suvenīrs no Bulgārijas ir rožu eļļa un alkoholiskais dzēriens no tās (20 grādu stipruma – sievietēm un 40 grādu – vīriešiem). Bulgārijas kūrortos ir daudz veselības centru, kas ir populāri to atpūtnieku vidū, kuri vēlas gūt baudu ne tikai no jūras un saules, bet arī stiprināt savu veselību ar dažādu medicīnisku procedūru palīdzību, kuru pamatā ir dabīgi ārstniecības līdzekļi.

Bulgāri saka: "Kad Kungs ir devīgs, Viņš pasauli zīmē trīs krāsās: zilā- debesis un jūra, zaļā - mežs, dzeltenā - senas smiltis un nogatavojies persiks." Tieši šādās krāsās ir uzzīmēti slavenie Bulgārijas kūrorti Albena, Zelta Smiltis un Saulainais Krasts.
Senie grieķi nosauca Melno jūru "Pont Evksinski" - viesmīlīgā jūra. Bulgārijas Rivjerā jūra patiešām ir vilinoša un viesmīlīga - tīra un mierīga, bez paisumiem un bēgumiem, 100-150 metrus no krasta sekla un droša. Melnās jūras ūdens ir divas reizes mazāk sāļš kā Vidusjūrā, āda tādā ūdenī ātri pierod un nenoveco tik ātri, kā peldoties sāļākā ūdenī. Pludmales ar zeltainām, smalkām smiltīm stiepjas gar visu piekrasti, slavenos kūrortos sasniedzot 100 m platumu. Tāpēc atpūtnieki Bulgārijas Rivjērā vienmēr jūtas ērti, nav ļaužu pūļu, kas raksturīgi Turcijas un Kipras pludmalēm.
Daudziem atpūtniekiem patīk apvienot pilnvērtīgu jūras atpūtu ar seno pilsētiņu Balčik, Nesebir, Sozopol romantiku. Lielākiem dabas mīļotājiem tiek piedāvātas simtiem mazas privātviesnīcas un ērts dzelzceļa, jūras, šoseju un gaisa (starptautiskās lidostas Varna un Burgasa) transports, kas savieno Bulgārijas Rivjēru ar pārējo valsts daļu un visu pasauli.

Lielākās pilsētas:

Sofija
Sofija ir pilsēta Bulgārijas rietumos Vitošas piekājē. Valsts galvaspilsēta un galvenais politiskais, ekonomiskais un kultūras centrs. Ievērojamākās vietas ir Aleksandra Ņevska katedrāle un Vitoška - pilsētas centrālā iela

Varna
Varna ir pilsēta Bulgārijas ziemeļaustrumos pie Melnās jūras. Valsts trešā lielākā pilsēta un valsts lielākā osta, kā arī Bulgārijas jūras spēku galvenā bāze. Ievērojams valsts ekonomiskais centrs. Liels tūrisma centrs, jo netālu atrodas ievērojamākie Bulgārijas kurorti. Pie Varnas 1972.gadā atrasta Varnas nekropole - ievērojams vara laikmeta zeltlietu krājums.

Burgasa
Burgasa ir pilsēta Bulgārijas dienvidaustrumos pie Melnās jūras. Otrā lielākā (aiz Varnas) Bulgārijas pilsēta pie Melnās jūras un lielākā valsts jūras osta. Apkaimē vairākas kūrortpilsētas. Ap pilsētu atrodas Burgasas ezeri.

Plovdiva
Plovdiva ir pilsēta Bulgārijas dienviddaļā, Augštrāķijas līdzenumā pie Maricas upes. Valsts otrā lielākā pilsēta. Pilsēta ar senu vēsturi, saglabājušās romiešu celtņu drupas. Plovdivas vecpilsēta tiek uzskatīta par vienu no skaistakajām Balkānos.

Kūrorti:

Albena
Albena- Melnās jūras pērle Šis kūrorts ir uzcelts pagājušā gadsimta 60-to gadu beigās. Albena atrodas 32 km attālumā no Varnas un 15 km - no Zelta Smiltīm. Šis pats jaunākais komplekss ir slavens ar savu daudzo viesnīcu avangardisko arhitektūru. Albena - viens no pašiem pievilcīgākajiem kūrortiem: silta, mierīga jūra, kuras dziļums 100-200 m no krasta nepārsniedz 1,6 m.
Astoņus kilometrus garā smilšu pludmale, kuras platums ir 100 m, gan pieaugušajiem, gan bērniem piedāvā lieliskus apstākļus sportam un izklaidei.
Albena - paradīze atpūtai ģimenēm ar bērniem. Bērneļu rīcībā ir neskaitāmas atrakcijas, bet vecāki var nodarboties ar sērfingu, zemūdens peldēšanu, burāšanu, zvejniecību, izjādi ar zirgiem utt.
Pludmalē Jums piedāvās saulessargus un atpūtas krēslus, mini vilcieni pastāvīgi kursē starp viesnīcām, kūrorta centru un pludmali.

Obzora
Obzora - atrodas 60 kilometrus uz dienvidiem no Varnas. Pilsētu savulaik dibināja grieķu jūrnieki, un senatnē to pazina ar nosaukumu Hēliopole. Vēlāk Obzora kļuva par romiešu pilsētu – cietoksni, bet mūsdienās tas ir ļoti populārs Melnās jūras kūrorts ar plašu smilšu pludmali. Obzora ir mājīga pilsētiņa ar dzīvespriecīgu centru, kurā tiek piedāvātas visdažādākās izklaides iespējas, lai atvaļinājums paliktu prātā uz ilgu laiku.

Saulainais krasts
Kūrorts Bulgārijas dienvidu daļā, kā ziemeļu daļu apjož Stara-Planina kalnu masīvs. Līdz Varnas lidostai 100km. Saulainais krasts – brīnišķīga vieta atpūtai: zelta krāsas smalku smilšu pludmale, izstiepies 6 km garumā, tīrs ūdens , tīra smaragda jūra un svaigs gaiss.
Šeit atpūtnieks atradīs visus ūdens sporta veidus : jahtas, vindsērfingu, ūdensslēpes, ātrgaitas kuterus , ūdens izpletņus , planierus. Lieliski aprīkoti tenisa korti, tenisa skola, zirgu audzētava un izjādes skola, boulings, mini-golfa laukums, pludmales volejbols ienesīs dažādību atpūtā . Asu izjūtu cienītājiem – kazino. Vakaros aicina izklaidēties bāri, restorāni, varietē, diskotēkas.
Sevišķa uzmanība kūrortā tiek pievērsta aktīvai bērnu atpūtai: tenisa korti, dažādas nodarbes sporta skolā, diennakts bērnu dārzi. Mazuļiem pastāvīgi tiek rīkoti svētki, dažādas spēles, diskotēkas, bet sabiedriskās ēdināšanas iestādes piedāvā speciālu bērnu ēdienkarti.
Saulainais Krasts - viens no klusākajiem un mierīgākajiem jūras kūrortiem Eiropā. Plašā pludmale ir lagūnas daļa, kuru ieskauj divi kalnu masīvi. Saulainais Krasts - pats siltākais Bulgārijas kūrorts, kuru veido 2**, 3*** un 4****viesnīcu ķēdes, kas uzceltas līdzenumā gar pludmali. Praktiski katrai viesnīcai ir baseins. Šeit ir tīra smilšaina pludmale, daudz veikaliņu un ielu tirgotāju, salīdzinoši zemas cenas, viesmīlīgi cilvēki.
Viena no pašām patīkamākajām lietām Bulgārijā kopumā un tieši Saulainajā Krastā ir brīnišķīgā bulgāru virtuve, vareni lielas porcijas, lēta jaunā vīna pārpilnība un neapšaubāms visu ēdiena sastāvdaļu svaigums. Viss Saulainais Krasts ir sētin nosēts ar bāriem un restorāniem, ielas barbekjū ceptuvēm, viss ir garšīgs, viss brīnišķīgi smaržo un rosina apetīti.

Zelta smiltis
Kūrorts Zelta smiltis atrodas 18 km uz ziemeļiem no Varnas.Pludmale ar smalko,dzelteno smilti stiepjas 3.5 km garumā , bet platums dažviet sasniedz 100 m , jūra – dzidra un tīra. Kūrorta teritorijā atrodas 17 baseini ar minerālūdeni, atveseļošanās centri, kuros tiek piedāvātas dažādas ārstnieciskās-atveseļošanās procedūras. Zelta Smiltīs ir labi atpūsties ar bērniem. Priežu meža tuvums piešķir gaisam sevišķu sveķa smaržu, kas savienojumā ar jūras smaržu izsauc sajūsmu.
Zelta smiltis – ekoloģiski tīrs kūrorts ,saņēmušais starptautisko godalgu “ Zilais karogs “. Šeit ideāli apstākļi sporta cienītājiem: jahtas, ūdensslēpes, ūdens velosipēdi, laivas, kuteri, laivas-banāni, atklātie baseini ar minerālūdeni, tenisa korti, basketbola un rokasbumbas laukumi, boulinga zāles, zirgu audzētava. Zelta smiltis – jauniešu kūrorts. Šeit ir kazino, varietē, daudz restorānu, nakts klubu, diskotēku, veikalu. Tas ir visvairāk apdzīvotākais Melnās jūras piekrastes kūrorts.
Zelta Smiltīs gardēžiem ir īsta paradīze - šeit atrodas ķīniešu, indiešu, arābu, vācu, pakistāņu, franču, angļu un grieķu restorāni. Taču tūristi visbiežāk priekšroku dod bulgāru restorāniem - tie ir ārpus konkurences.

Sv. Konstantīns
Kūrorts Svētais Konstantīns atrodas 10 km attālumā no Varnas. Šī valstī pirmā starptautiskā piejūras kūrorta celtniecība tika sākta 1948.gadā. Līdz 1993.gadam tas bija pazīstams ar nosaukumu Družba (Draudzība). Kūrorts piesaista ar savām zelta smilšu pludmalēm, maigo klimatu, minerālavotiem, mūsdienīgu infrastruktūru. Kūrortu ir vērts apmeklēt vairāku iemeslu dēļ: šeit ir specifisks mikroklimats, ideālu harmoniju rada jūras vējš, svaigais gaiss , simtgadīgie vīģu koki, ciprusu un liepu aromāts, daudzie minerālavoti. Visas šīs dabas bagātības veicina ne tikai mierinošu, bet arī dziedinošu iedarbību. Atpūtnieki šeit tiek gaidīti visa gada garumā.
Svētais Konstantīns ir neliels slēgts kūrorts, kas atšķiras ar tradīcijām un viesmīlību. Tas piedāvā lielisku iespēju atpūsties un relaksēties klusumā un mierā. Var tīksmināties par pastaigām pa parka alejām, jūras peldēm, saules vannām pludmalē. Vakaros visdažādākie restorāni aicina izgaršot nacionālos ēdienus un noskatīties folkloras priekšnesumus.

Sv. Vlass
Tā ir neliela kūrorta zona, kura atrodas 4 km uz ziemeļiem no populārā kūrorta Saulainais krasts. Gleznainā Melnā jūras līcī, esošais nelielais zvejnieku ciematiņš, nesen pārtapis par omulīgu mūsdienu kūrortu. Ciemata vēsture aizsākās mūsu ēras II gadsimtā. Trāķieši šo vietu dēvēja par „Larissa”. Ciemata mūsdienu nosaukums radies XIV gadsimtā Svētā Vlasa (Saint Blaise) klostera mūku ietekmē. Turpmāk, vairāku gadsimtu garumā, šī vieta bija pakļauta tolaik Melnajā jūrā sirojošo pirātu iebrukumiem. Osmaņu okupācijas laikā, turki ciematu bija iesaukuši par „Kjučuk monastir” (Mazais klosteris). 1963. gadā ciemats kļuva par kūrortu, bet 2006. gadā ieguva pilsētas statusu. Šobrīd tas ir omulīgs eiropiešu stila kūrorts. Šeit uzceltā jaunā jahtu piestātne sadala pludmali divās daļās. Kūrorta centrā atrodas neliela gājēju aleja, dažas kafejnīcas, veikali, restorāni un naktsklubi. Jaunajā amfiteātrī, laiku pa laikam, notiek dažādi gan bērniem, gan pieaugušajiem paredzēti pasākumi. Sv. Vlasa kūrorts kļuvis populārs pateicoties šeit uzceltajām jaunajām apartamentu viesnīcām (katrā no tām ir baseins). Lieliska autobusu satiksme ar Saulaino krastu un vienu no apburošākajām kūrortpilsētām - Nesebru. Šis ir romantisks kūrorts, kurš piemērots mierīgas atpūtas cienītājiem. Ideāli piemērots ģimenēm ar bērniem.

 

 

Back to top