Taizeme

no 729 EUR

BANGKOKA, PATAIJA u.c.
14 naktis
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Ēģipte

no 279 EUR

HURGADA, ŠARMELŠEIHA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Tenerife

no 359 EUR

7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

AAE

no 565 EUR

DUBAIJA
9-12 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Slēpošana

no 395 EUR

AUSTRIJA, ITĀLIJA, FRANCIJA
7-14 naktis,
2-5* viesnīcas

SKATĪT

ASV

no 1559 EUR

DIENVIDRIETUMI u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Turcija

no 175 EUR

ANTALIJA, BODRUMA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Grieķija

no 189 EUR

KRĒTA, RODA, KORFU u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Spānija

no 379 EUR

BARSELONA, MALJORKA, ALMERIA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Itālija

no 285 EUR

RIMINI, SICĪLIJA, KAMPĀNIJA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Malta

no 281 EUR

Malta
7 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Šrilanka

no 929 EUR

ŠRILANKA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT
Portugāle

Cenas ceļojumiem uz Portugāli

Pirms trīs tūkstošiem gadu romieši, ierodoties Ziemeļu Portugālē, atrada pilsētas ar ietvēm un kanalizācijas sistēmām. Romiešus nomainīja mauri, un tikai 13.gadsimtā portugāļi ieguva neatkarību. 1143.gadā Portugāle kļuva par neatkarīgu karalisti. 15.-17.gadsimtā portugāļi izveidoja jūras ceļu uz Japānu un Ķīnu, kolonizēja teritorijas Indijā, Āfrikā un Dienvidamerikā. 16.gs. beigās Portugāles karalisti okupēja spānieši. 1755.g. notika postoša zemestrīce. 19.gs. valsts ekonomika bija ļoti nestabila. 20.gs. sākumā likvidēja monarhija un nodibināja republiku, turklāt armija bija morāli vāja un koloniālais karš Āfrikā noveda valsti ekonomikas stagnācijā. 1975.gadā Portugāle kļuva par demokrātiju un 1986.gadā pievienojās ES.

Valdība: parlamentāra republika
Galvaspilsēta: Lisabona
Valūta: eiro (EUR)
Valsts valoda: portugāļu valoda
Reliģija: Romas katoļu (lielākā daļa)
Laika josla: WET (UTC+0), vasarā (DST) WEST (UTC+1)
Interneta domēns: .pt
Tālsarunu kods: +351
Nacionālā virtuve: ‘Bacalhau’– sālīta menca. ‘Sardinhas assadas’ – grilētas sardīnes. ‘Caldeirada’ – sautējums, kas sastāv no 7-9 zivs veidiem, tomātiem, kartupeļiem un sīpoliem. ‘Caldo verde’ – kacenkāpostu, kartupeļu un asas, kūpinātas cūkgaļas desas ‘chourico’ zupa. ‘Bife a Portuguesa’ – steiks ar ‘porto’ mērci. ‘Tripas a moda do Porto’ – ēdiens, kas sastāv no liellopa gaļas, vistas. subproduktiem, šķiņķa, desas, ceptām pupām, sīpoliem un dažādām garšvielām. ‘Arroz doce’ – tradicionālais rīsu pudiņš.
Viesnīcu specifika: Portugāles viesnīcas ir pazīstamas ar savu viesmīlību, profesionalitāti, draudzīgo attieksmi un lielisko virtuvi. Viesnīcas Algarvē var atrasties dažādā attālumā no pludmales. Salīdzinot ar viesnīcām centrā vai blakus pludmalei, tās, kas atrodas tālu, piedāvā plašāku pakalpojumu klāstu – parasti tur ir SPA centrs, golfa laukumi (vai arī viesnīca atrodas blakus tiem) un bezmaksas transports uz un no pludmales. Ir daudz apartamentu ar nelielām virtuvēm. Viesnīcas Portugālē reti piedāvā „viss iekļauts” sistēmu.
Noderīga informācija un padomi: Darba laiks . Veikali darba dienās strādā plkst.9:00-13:00 no rīta un plkst.15:00-19:00 pēcpusdienā, un sestdienās plkst.9:00-13:00. Tirdzniecības centri strādā visu nedēļu no plkst.10:00 līdz 22:00. Bankas ir atvērtas plkst.08:30-15:00. Dažas bankas Lisabonā strādā līdz plkst.18:00.
Dzeramnauda: Restorānos bārmeņiem un oficiantiem parasti atstāj 10% no rēķina summas, ja dzeramnauda jau nav iekļauta rēķinā. Tomēr tas nav obligāti.
Transports: Galvenie ceļi un šosejas Portugālē ir ļoti labas kvalitātes un nodrošina ērtu piekļuvi jebkurai vietai valsts robežās. Lielāka daļa ceļu ir maksas. Provincē ceļi ir salīdzinoši sliktākas kvalitātes. Dzelzceļu satiksme ir labāk attīstīta nekā autobusu. Lisabonā un Porto ir moderna metro sistēma. Taksometra pakalpojumi ir samērā lēti, un visi taksometri ir aprīkoti ar skaitītājiem.
Ierobežojumi: Ir stingri aizliegta militāru objektu, lidostu filmēšana un fotogrāfēšana. Kas attiecas uz fotografēšanu muzejos un baznīcās – sekojiet norādījumiem.
Suvenīri: Pudele laba vīna (ļoti populārs ‘Vinho Verde’ vai Porto – tradicionāls portugāļu dzēriens) un gards aitas piena siers ‘Queijo da Serra’.
Interesanti zināt: Portugālē notiek daudz festivālu, gadatirgu, kā arī reliģisku svētku. Daži no tiem var pilnībā apturēt ikdienas dzīvi. Izmēģiniet.
„Saudade”, kas nozīmē „nostalģija”, ir ļoti raksturīga portugāļiem. Labākais veids kā izteikt šīs jūtas ir fado – īpašs mūzikas žanrs.
Noskatieties vēršu cīņas, kas saucas ‘tourada’. Tās nav tik dramatiskas kā Spānijā, jo nogalināt vēršus ir aizliegts ar likumu. Ja patīk golfs, Portugāle ir paradīze šī sporta veida cienītājiem. Tomēr spēlei koncentrēties liedz brīnišķīgā ainava, kas paveras visapkārt. Apbrīnojiet apkārtējo dabu, cik vien iespējams. Apgūstiet vindsērfinga un kaitborda pamatus. Douro ielejā apgūstiet portvīna ražošanas tehnikas un tradīcijas.

Iztēlojieties vasaru un visbezrūpīgākās brīvdienas, mierīgu jūru ar smilšu pludmali, gardu ēdienu un nosauļojošos atpūtniekus. Lai kur skatītos, visapkārt ir klintis un okeāns. Smaragdzaļš ūdens, baltas smiltis, koši zaļa zāle, dzidri zilas debesis un žilbinošs ēku baltums – viss ir tik spilgtās krāsās, ka pat gribas piemiegt acis. Tā ir Algarve. Kad kaut reizi to ieraudzīsiet, vairs nebūs jautājumu par to, kāpēc šis dienvidu reģions ir tik populārs tūristiem no visas pasaules – ik gadu šeit ierodas pieci miljoni ceļotāju. Faro pilsēta sadala Algarves piekrasti divās, izteikti atšķirīgās daļās. Rietumu daļas ainava ar fantastisku formu klinšu ieskautiem līčiem un pludmalēm veido pastkaršu cienīgus skatus. Piekrastes eksotiskākās daļas ir Lagos, Armacao de Pera un Albufeira kūrorti, ieskaitot vēsturiskās pilsētas Sagres zemesragu. Rietumu daļā klintis dominē pār smiltīm, tomēr šī reģiona mežonīgās pludmales ir satriecoši skaistas. No Faro uz austrumiem tuvu krastam atrodas virkne burvīgu saliņu, un uz tām var ērti nokļūt ar prāmjiem no jebkura kūrorta. Austrumu daļā ir mazāk tūristu, un līdz ar to vairāk jūtama autentiska portugāļu atmosfēra, kā arī pludmalēs ir plašs ūdenssportu piedāvājums. Algarves iekšzemes teritorijām raksturīgas cita veida ainavas – auglīgi līdzenumi, kurus klāj augļu dārzi un mandeļu audzes, ik pavasari uzplaukstot baltiem ziediem. Pusē no Algarves teritorijas, kas atrodas vēl tālāk no okeāna, dominē korķu kokiem noauguši pauguri un kalni. Algarvē pavadītās brīvdienas būs jaunu zināšanu un unikālu atklājumu piepildītas. Katrs brauciens ir gluži kā ceļojums atpakaļ laikā, piepildīts ar bagātīgu un daudzveidīgu kultūras mantojumu. Pilsētās ir virkne romiešu tempļu, mauru cietokšņu, krāšņu baznīcu, jūras fortu un neskaitāmi citi vēstures pieminekļi. Ir dažādi veidi kā izjust īstu Algarves un Portugāles garu. Jūs varat pastaigāties pa šauro viduslaiku ieliņu un aleju labirintiem; nobaudīt lielisku ēdienu labā restorānā; iegūt jaunus draugus, atpūšoties nakts klubā; pastaigāties pa mežu; uzspēlēt golfu; izmēģināt vindsērfingu vai baudīt sauli kādā no gleznainajām pludmalēm. Lai ko jūs izvēlētos, brīvdienas Algarvē atstās paradīzes garšu.

Faro
Faro ir Algarves reģiona pilsēta un administratīvais centrs, tā iedzīvotāju skaits ir 55000. Pirmie, kas apmetās šeit uz dzīvi, bija romieši, bet vēlāk Faro kļuva par mauru pārvaldīto teritoriju centru. Taču visiespaidīgākās ēkas tika uzceltas pēc postošās 1755.gada zemestrīces, ieskaitot gandrīz visu pilsētas veco daļu, ko apjož romiešu mūri. Vecpilsētas centrālajā daļā 13.gadsimta katedrāle atrodas pretī 18.gadsimta bīskapa pilij. Blakus atradās klosteris, taču tas tika pārvērsts par Arheoloģijas muzeju. Muzejā ir izstādīta unikāla romiešu mozaīka, kas reiz tika izrakta no zemes, – uz šī 10 metru garā mākslas darba ir attēlots Neptūns, kuru ieskauj četri vēji. Baroka stila celtā Nossa Senhora do Carmo baznīca apbur ar tās grezno interjeru un apzeltīto altāru. Tur atrodas arī baisa kapela, kas ir klāta ar tur dzīvojošo un apbedīto mūku kauliem.

Evora
Uz ziemeļiem no Algarves atrodas Evora – viena no visskaistākajām Portugāles pilsētām. Pilsētas augstākajā daļā jūs varat aplūkot elegantā Diānas tempļa drupas. Juceklīgs ielu plānojums ir mauru laiku mantojums. Evoras centrālajā daļā, ko ieskauj viduslaiku mūri, atrodas viens no svarīgākajiem Portugāles gotikas pieminekļiem – 13.gadsimta katedrāle, kā arī Espirito Santo un Gracos baznīcas, kas ir manierisma arhitektūras šedevri. Ietekmīgās Avis dinastijas valdīšanas laikā Evora sasniedza augstāko labklājības līmeni. Lai gan pašlaik tur mīt ap 50000 iedzīvotāju, tomēr tas ir divas reizes mazāk nekā viduslaikos. Taču pateicoties savam bagātam vēsturiskam mantojumam, kas atjaunots ar UNESCO atbalstu, Evora ir ieguvusi slavu un atpazīstamību tālu aiz savām robežām.

Lisabona
„Allis Ubbo”, „Olissipo”, „Al Ishbunah” – tie visi ir vēsturiskie Lisabonas nosaukumi. Saskaņā ar leģendām pilsētas dibinātājs ir jūrasbraucējs Odisejs.
Pat vismazākais akmens gabals ir bijis liecinieks pilsētas uzplaukumiem un kritumiem, varas cīņām, spāniešu iebrukumam, postošajai 1755.gada zemestrīcei un 1988.gada ugunsgrēkam, kas pilnībā iznīcināja vienu no visvecākajām Lisabonas teritorijām. Lisabona atrodas uz septiņiem pakalniem un lepojas ar burvīgu vecpilsētu Baixa, kas tika uzcelta pēc postošas zemestrīces.
Pāri rietumu un ziemeļu nogāzēm slejas Sv.Georga (S?o Jorge) pils, kas reiz bija portugāļu karaļu un slavenību, tostarp Vasko da Gama, mājas.
Viens no Lisabonas simboliem ir Belem tornis, kas tika uzcelts 16.gadsimtā par godu Vasko da Gama ekspedīcijai. Pedro IV laukums, pazīstams arī ar nosaukumu Rossio, jau kopš viduslaikiem ir populāra tikšanās vieta. Šeit notika gadatirgi, karnevāli un vēršu cīņas. Dažas kafejnīcas šajā laukumā ir pat 300 gadus vecas.
Visneparastākā pilsētas celtne 45 metru augstais lifts Santa Justa (Elevador de Santa Justa), kurš savieno vecpilsētas ielas ar Karmo laukumu. No daudzajām Lisabonas baznīcām visvairāk ievērības cienīgas ir bagātīgi rotātā S?o Roque baznīca un Estrelas bazilika.

Sintra
Uz ziemeļiem no Lisabonas atrodas Sintra. Pat spāņi teikuši: „Ja jūs esat apceļojuši pasauli, bet neesat redzējis Sintru, jūs neesat redzējis neko”. Kopš seniem laikiem Sintra, tās romantiskās atmosfēras dēļ, ir portugāļu karaļu un 19.gs. angļu dzejnieku vasaras rezidence.
Lords Bairons rakstīja savai mātei: „Šī pilsēta katrā savā izpausmē ir visburvīgākā visā Eiropā....” Pat pēc diviem simtiem gadu Bairona teiktais ir visprecīzākais Sintras raksturojums.
Majestātiskie mauru cietokšņa mūri, gotiskās baznīcas un krāšņās baroka pilis atstāj neizdzēšamu iespaidu uz jebkuru ceļotāju. Vistālākais kontinentālās Eiropas rietumu punkts - Cabo de Roca zemesrags – padara šīs vietas atmosfēru vēl romantiskāku.

Fatima
Trīs aitu ganiem Lūcijai, Jancitai un Frančesko no Fatimas parādījās Jaunava Marija. Kādreiz mierīgais ciemats kļuva par reliģisku pilsētu ar iespaidīgu, baltu baziliku. Pilsētā ir daudz viesnīcu, hosteļu, autostāvvietu, kafejnīcu un restorānu. Fatimā vienlaikus var apmesties miljons svētceļnieku. Apmēram tikpat liels katoļu skaits ik gadu ierodas 13.maijā un 13.oktobrī. Pāvests Jānis Pāvils II apmeklēja Fatimu 1981. un 1992.gadā. Kad Lūcija, pēdējā Jaunavas Marijas parādīšanās lieciniece, 2006.gadā aizgāja mūžībā, viņas bēres bazilikā tika pārraidītas tiešajā ēterā, un tās vēroja visa valsts.

Obiduša un Koimbra
Uz ziemeļiem no Lisabonas atrodas daudz vēsturisku pilsētu. Obidušu mēdz dēvēt par „kāzu dāvanu pilsētu”, pateicoties vēsturiskajam faktam, ka pilsēta kalpoja kā dāvana karaļu līgavām. Postošā zemestrīce iznīcināja pilsētu, tomēr arī mūsdienās šeit var just viduslaiku garu. Pilsētā var ienākt pa četriem dažādiem vārtiem. Ziemeļu Porta da Villa ir izrotāta ar tradicionāliem portugāļu ķieģeļiem. Senos laikos tā bija ostas pilsēta. Jūra apskaloja Obidušu, taču 15.gadsimtā jūra atkāpās, atstājot tukšumu.
Koimbrā atrodas viena no pirmajām Eiropas universitātēm – tās ēka ir rotāta ar zeltu. Koimbrā ir arī Portugāles slavenāko pieminekļu un ēku miniatūru parks.

Porto
Porto atrodas Douro upes („Zelta upe”) ziemeļu krastā un ir Portugāles otrā lielākā pilsēta. Valsts nosaukums ir cēlies no šīs pilsētas vārda.
Pilsēta var lepoties ar bagātu arhitektūras mantojumu, ko aizsargā UNESCO. Pieminekļi atrodas pie upes krasta, Ribeira rajonā. Taču Porto nav tūrisma pilsēta, jo tā vienmēr attīstījās kā komerciāls un industriāls centrs. Pilsētas centrā jūs atradīsiet iespaidīgas baznīcas, katedrāli, muzejus un Porto pilsētas simbolu – Clerigos torni. Ja esat Porto, noteikti jāizbrauc ar kuģīti pa upi. Vēl viens ievērības cienīgs objekts ir Laikmetīgās mākslas muzejs, kas atrodas Fundacao de Serralves parkā. Taču galvenais apskates objekts ir un paliek vīna ražotne Vila Nova de Gajos. No šejienes portvīns pa upi tika eksportēts uz visu pasauli. Kaut gan portvīna vīnogas aug Douro ielejā, šīs ielejas nosaukums portugāļu valodā nozīmē „Zelta upe”. Uz šejieni var atbraukt pa dažādiem maršrutiem – ar kuģi, autobusu vai automašīnu.

Braga un Obliviona upe („Lētas upe”)
Braga, kas atrodas uz ziemeļiem no Porto, romiešu laikos bija Galīcijas provinces galvaspilsēta. Mauru okupācijas laikā Braga tika pilnībā iznīcināta. Kad kristieši atjaunoja pilsētu, viņi nolēma nodemonstrēt baznīcas reliģisko varu, uzbūvējot simtiem baznīcu. Vairākām pilsētām pašas valsts ziemeļos, tostarp Valensijai, Monsaunai, Tui un citām, bija stratēģiska nozīme, kad norisinājās kaujas starp spāņiem un portugāļiem. Tagad šīs pilsētas piesaista tūristus ar nocietinājumiem, kas joprojām ir labi saglabājušies, kā arī gleznaino Mino ieleju. Mino upe tika uzskatīta par romiešu „Lētas upi” jeb aizmirstības upi, robežu starp dzīvi un nāvi. Mino upe plūst cauri Peneda-Geres dabas parkam ar stāvām klintīm, brīnišķīgiem ūdenskritumiem un mežiem. Parka centrālā daļa piedāvā deviņus tūrisma maršrutus, katrs no tiem ir 10-16 kilometrus garš. Varat iet kājām vai braukt ar riteņiem. Pirms sākat ceļu, ļoti ieteicams iegādāties parka karti un kompasu.

Spānijas ievērojamākās vietas rokas stiepiena attālumā
Algarve ir labs sākuma punkts, lai ceļotu uz Spānijas reģionu Andalūziju un Gibraltāru – „Vidusjūras vārtiem”. Tieši Seviļā sākās visas ekspedīcijas uz Ameriku. Seviļas katedrālē, vienā no dižākajiem gotikas šedevriem, ir apglabāts Kristofors Kolumbs.. Stāsts, kas vēl vairāk pastiprina Seviļas romantisko atmosfēru, ir par Karmenu – skaisto tabakas fabrikas darbinieci, kas kļuva par vairāku mākslas darbu iedvesmas avotu.
Kordoba, kas atrodas uz ziemeļaustrumiem no Seviļas, kādreiz bija tikpat skaista kā Konstantinopole vai Bagdāde. Viena no unikālākajām Kordovas celtnēm ir mauru mošeja ‘La Mezquita’ (24000m²), tā tika uzcelta 9.gadsimtā.
Gibraltārs, viens no Herkulesa stabiem, droši vien ir nozīmīgākais stratēģiski-militārais objekts Vidusjūrā. No augstās klints paveras fantastisks skats uz Maroku, Vidusjūru un Atlantijas okeānu. Mauru pils, stalaktītu alas un pērtiķu rezervāts arī ir ievērības cienīgas vietas.

Madeira
Madeiras arhipelāgs atrodas Atlantijas okeānā, 900 kilometru attālumā no Lisabonas un 500 kilometru attālumā no Āfrikas. Arhipelāgs sastāv no četrām vulkāniskas izcelsmes salām un salu grupām: Madeiras sala, Porto Santo sala (vienīgās divas apdzīvotās salas), Selvagenas salu grupa un Desertas salu grupa. Madeira ir arhipelāga lielākā sala. Tās platība ir 828 km², garums – 57km, platums – 22km (platākajā vietā). Salas dienvidos atrodas miljoniem gadu sens laurisilva mežs, ko aizsargā UNESCO. Arhipelāga galvaspilsētas Funšalas iedzīvotāju skaits ir vairāk nekā 100000. Funšala atrodas pie okeāna, un to ieskauj kalni – tie veido ieleju, kas pēc formas atgādina amfiteātri. Arhipelāga lielākā slavenība ir stiprināts liķiera tipa vīns ‘Madeira’. Pateicoties tā unikālajai ražošanas tehnoloģijai, vīnu var glabāt daudzus gadus. Vulkāniskās izcelsmes dēļ Madeirā nav smilšu pludmaļu. Līdz okeānam var nokļūt pa speciālām kāpnēm. Porto Santo sala atrodas 40 kilometru attālumā no Madeiras, un tur ir deviņus kilometrus gara, zeltainu smilšu pludmale. Starp citu, šeit dzīvoja Kristofors Kolumbs.

 

 

Back to top