Taizeme

no 729 EUR

BANGKOKA, PATAIJA u.c.
14 naktis
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Ēģipte

no 279 EUR

HURGADA, ŠARMELŠEIHA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Tenerife

no 359 EUR

7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

AAE

no 565 EUR

DUBAIJA
9-12 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Slēpošana

no 395 EUR

AUSTRIJA, ITĀLIJA, FRANCIJA
7-14 naktis,
2-5* viesnīcas

SKATĪT

ASV

no 1559 EUR

DIENVIDRIETUMI u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Turcija

no 175 EUR

ANTALIJA, BODRUMA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Grieķija

no 189 EUR

KRĒTA, RODA, KORFU u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Spānija

no 379 EUR

BARSELONA, MALJORKA, ALMERIA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Itālija

no 285 EUR

RIMINI, SICĪLIJA, KAMPĀNIJA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Malta

no 281 EUR

Malta
7 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Šrilanka

no 929 EUR

ŠRILANKA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

 

Tunisija

Cenas ceļojumiem uz Tunisiju

Galvaspilsēta: Tunisa
Platība: 163 610 km2
Iedzīvotāji: 10,77milj. (2012). No tiem 98% ir arābi, 1% - berberi, 1% - eiropieši.
Nauda: dinārs TND
Valoda: valsts valoda ir arābu
Reliģija: musulmaņi

Vēstures fakti
XII gs. p.m.ē. Tunisijas piekrastē izkāpa feniķieši. Tieši viņi uz Tunisiju atveda pirmo olīvkoku, un no šejienes tie izplatījās tālāk pa visu Ziemeļāfriku un Spāniju.
IV gs. pirms mūsu ēras Tunisija bija Kartāgas – milzīgas tirdzniecības impērijas – centrs.
Pēc romiešu uzvaras, Tunisijas teritorija tika iekļauta Romas impērijas sastāvā, reģionā tika ieviesta latīņu valoda un kristietība. Mūsu ēras VII gs. Tunisiju iekaroja arābi - musulmaņi, bet XIX. gs. – francūži. Tikai 1956. gadā tā kļuva par neatkarīgu valsti, toreizējais prezidents Habibs Burgiba izveidoja vienas partijas valdību un vadīja valsti 31 gadu.

Nacionālā virtuve
„harissa” - asa pasta no sarkanajiem pipariem, olīveļļas, pētersīļiem, ķiplokiem, koriandra, kumina un dažreiz arī tomātiem.
„kuskus” - kuru gatavo no mannas miltiem. Kuskus lieliski sader kopā ar sautētu gaļu.
„čebureks” - pildīts ar olu vai citu pildījumu.
„tažins” - siers ar pipariem.
Tradicionālais dzēriens – zaļā tēja ar piparmētrām, riekstiem un mandelēm.
Uzturā lieto atdzesētu palmu pienu.

Viesnīcu specifika
Tunisijas viesnīcu klasifikācija atšķiras no Eiropas, tās ir nedaudz zemākas kategorijas, jo nav uzstādīti stingri nosacījumi, kas regulētu viesnīcu pakalpojumu kvalitāti, tādēļ Tunisijas viesnīcas nevajadzētu salīdzināt ar Eiropas, Ēģiptes vai Turcijas viesnīcām. Diezgan daudzas viesnīcas tikušas uzceltas jau sen, daļa šo viesnīcu ir renovētas. Lielākā daļa Tunisijas viesnīcu atrodas netālu no smilšu pludmalēm, ir plaši izplatīti dažādi SPA un talasso terapijas centri. Viesnīcu teritorijas bieži ieskauj skaists dārzs, populāri ir lieli viesnīcu kompleksi, kur 2-3 viesnīcas dala kopēju teritoriju un dažādus pakalpojumus. Tunisijas viesnīcās ir centralizēta gaisa kondicionēšanas sistēma, tie strādā periodiski.

Noderīga informācija
Darba stundas. Valsts veikali strādā no 09:00 vai 10:00 līdz 18:30 vai 19:00. Privātie veikaliņi strādā līdz plkst. 22:00 vai 23:00.
Dzeramnauda. Viesnīcas apkalpojošam personālam, istabenēm un nesējiem pieņemts dot 1 līdz 2 dinārus. Oficiantam restorānā pieņemts dot 5-10% no rēķinā uzrādītās summas (atkarībā no apkalpošanas kvalitātes).
Transports. Dzeltenās krāsas taksometri brauc tikai pilsētas robežās. Visās automašīnās ir skaitītāji, bet par cenu ieteicams ar vadītāju vienoties jau iepriekš. Baltas krāsas automašīnas ar sarkanu svītru („Luaž”) kursē noteiktā starppilsētu maršrutā. Tas ir ērts satiksmes veids: par brauciena cenu ar vadītāju ir jāvienojas iepriekš. Parasti cena braucienam no viena kūrorta uz otru ir 1 dinārs, bet līdz Tunisai (galvaspilsētai) 8-10 dināri. Ar starppilsētu autobusiem var nokļūt jebkurā Tunisijas vietā.

Ierobežojumi. Stingri aizliegts fotografēt un filmēt militāros un citus valstiski nozīmīgus objektus. Vietējie iedzīvotāji labprāt fotografējās par samaksu. Tunisijā tūristu zonās nav īpašu ģērbšanās ierobežojumu, tomēr dodoties uz valsts vidieni un lauku teritorijām ieteicams ievērot vietējās ģērbšanās tradīcijas, izvairoties valkāt atvērtus vai provokatīvus apģērbus.
Dāvanas. Vīns no Kap-Bon reģiona - „Chateau Mornag” un „Magon”. Iesakām nogaršot arī vietējos baltvīnus – „Sidi Saad”, „Sidi rais”, „Muskat de Kelebija” un rozā vīnus – „Gris de Tunisije”. Vienīgā Tunisijā ražotā alus šķirne ir „Celtia”. Vietējie iedzīvotāji gatavo arī dateļu liķieri, vīģu degvīnu „boukha”.

Interesanti zināt
Noteikti ir vērts apmeklēt Medīnu – veco pilsētas centru ar tās šauro ieliņu tīklu un austrumu tirgus aromātiem, krāsām, kā arī arābu preču pārpilnību. Pievērsiet uzmanību arī folkloras vakariem.
Viena no populārākajām tūristu piesaistes vietām ir Matmata - berberu ciems, kur mājas ir ierīkotas zemē vertikāli uz leju izraktās alās.
Tunisija ir brīnišķīga vieta golfa cienītājiem. Šeit tiek organizēti dažādi golfa čempionāti. Tunisija ir otrajā vietā pēc Francijas atveseļošanās centru skaita ziņā, kuri visi atbilst starptautiskajiem standartiem.

El Džemas amfiteātris:
Vieni no Tunisijas slavenākajiem arheoloģiskajiem objektiem, kas datēti ar romiešu laikiem ir Dugas pilsēta un pasaulē trešais lielākais amfiteātris, El Džemas amfiteātris – viens no vislabāk saglabātajiem antīkajiem amfiteātriem. Amfiteātris uzcelts 240.g. p.m.ē. un varēja uzņemt līdz 30000 skatītāju. Tā kā gladiatoru cīņas parasti ilga vairākas dienas, ap amfiteātri ieskāva liels tirgus. Šobrīd amfiteātrī tiek rīkoti dažādi starptautiski festivāli un simfoniskās mūzikas koncerti.

Tunisijas galvaspilsēta Tunisa:
Tunisai, kas atrodas pie ezera ar tādu pašu nosaukumu, galvaspilsētas gods tika piešķirts 1956. g. Šī ir ļoti moderna un dzīvīga pilsēta, pagātnes un tagadnes harmonija, kur arābu daudzveidība mijas ar eiropiešu tradīcijām. Tunisu bieži dēvē par Āfrikas Parīzi, tajā netrūkst modernu autostrāžu, metro, luksusa viesnīcu, restorānu un muzeju. Tunisas Universitāte ir tikai nedaudz jaunāka par Oksfordu.
Tunisas centrālo daļu sauc par Medīnu, tā ir nocietināta vecpilsēta ar šaurām ieliņām, mošejām veikaliem un arābu smaržām apvītu, daudzkrāsainu tirgu. Galvaspilsētas vecākās ēkas celtas ap 13.-15. gs. No Medīnas sienas ir saglabājušies tikai divi 13. gs. akmens vārti un daļa no turku citadeles nocietinājumiem. Medīnas augšējā daļā atrodas Valdības laukums, ap kuru izvietotas svarīgākās valsts iestādes.

Feniķiešu dibinātā Kartāga:
Saskaņā ar romiešu leģendu, kartāgu 814.g. p.m.ē. dibinājuši Feniķiešu kolonisti un viņu valdniece Elīza (Karaliene Dido). Pilsēta ātri attīstījās un līdz ar bagātībām kļuva par vienu no varenākajām Vidusjūras pilsētām.
Katru gadu Kartāgu apmeklē tūkstošiem tūristu un arheologu, kurus pievelk senās feniķiešu, romiešu un pūniešu laika pilsētu drupas, amfiteātri, akvedukti, pirtis, tempļi, spāņu un turku cietokšņi, Viduslaiku tirgi u.c. piesaistes objekti, kas izvietojušies pa visu milzīgo teritoriju. Ir vērts apskatīt Antonija Pija laika pirtu paliekas, senā romiešu amfiteātri, kas spējīgs uzņemt 50 000 skatītāju un akvedukta, kas ved no Zigvanas ūdens tempļa uz Kartāgu, drupas.

Mākslinieku sapnis - Sidi Bu Saida:
Sidi Bu Saidu, balti zilo pilsētu, El Manaras kalnā 13. gs. dibināja arābi. No pilsētas augstumiem paveras brīnišķīgs skats uz Tunisas līci un ta piesaista tūristus ar savu gleznaino skaistumu un unikālo arhitektūru. No tālienes Sidi Bu Saida staro kā balts gulbis un rada īpašu romantisku atmosfēru, baltā un zilā krāsā nokrāsotās ēkas, aizskar katra mākslinieka dvēseli un pievelk kā magnēts. Šeit ierodas mākslinieki no visas pasaules, un šā iemesla dēļ Sidi Bu Saida tiek dēvēta par Tunisijas Monmartru.

Kairouana:
Tiek uzskatīts, ka vārds „Kairouan” ir cēlies no sagrozīta arābu vārda „Qayrawan”, kas nozīmē „karavāna”, šeit bija pieejams ūdens, tādēļ apstājās atpūsties karavānas, kas virzījās no dienvidiem uz ziemeļiem. Daži vēsturnieki uzskata, ka pilsētas nosaukumam ir kas kopējs ar Kairu.
Kairouanā atrodas Sidi Okbas Mošeja, kas ir vecākā un eklektiskākā mošeja visā Āfrikā un nosaukta tā ģenerāļa vārdā, kurš it kā atradis zelta krūzi.
Cita ievērojama vieta ir 9. gs. būvētie baseini, kas atrodas pie pilsētas sienas. Netālu no baseiniem atrodas Bārddziņa Mošeja („Zaouia of Sidi Sahab”), kurā apglabāts pravieša Muhammeda personīgais frizieris Sidi Zahibs, pie kura glabājās pravieša bārdas trīs mati.
Kairouana ir vecākais un viens no vislabāk pazīstamajiem Tunisijas paklāju centriem. Paklāji šeit pieejami lielā izvēlē un dažās cenās.

Duga:
Duga ir viena no vislabāk saglabātajām antīkajām pilsētām, kuru dibinājuši berberi. Pilsētā var apmeklēt Kapitolija drupas, kā arī milzīgu seno romiešu amfiteātri, kurā bija 3 500 skatītāju vietas.
Pilsētā ir saglabājušās daudzas senas ielas, mozaīku fragmenti, seno romiešu termas un mājas, feniķiešu mauzolejs, templis, kur tika slavēts dievs Jupiters, un 205. g. p.m.ē. par godu Septimijam Severam, romiešu imperatoram, uzceltā Triumfa arka.
Džerba – Vidusjūras pērle:
Džerba ir vislielākā Tunisijas sala (500 km2), tā atrodas pašos valsts dienvidos. Džerbu bieži sauc par Vidusjūras pērli, Tunisijas Taiti. Burvīgā daba šeit veido romantisku atmosfēru.

 

 

Back to top