IZRAĒLA
Izraēla ir neliela, šaura, daļēji neauglīga zeme, kas atrodas Vidusjūras DA krastā. Izraēlas vēsture sniedzas 35 gadsimtus tālā pagādnē, kad ebreju tauta pārtrauca klejotāju dzīvesveidu un apmetās uz dzīvi savā zemē, kļūstot par tautu.
Galvaspilsēta (un lielākā pilsēta): Jeruzāleme
Valsts valodas: ivrits un arābu valoda
Etniskās grupas: 76 % ebreji, 19 % arābi, 5 % citas minoritātes
Platība: 20 770 km²
Valūta: Izraēlas šekelis (ILS)
Elektrība: 230V/50Hz
Laika josla: IST (UTC+2), vasarā (DST) (UTC+3)
Interneta domēns: .il
Tālsarunu kods: +972
Izraēla - oficiāli Izraēlas Valsts, ir valsts, kura atrodas Tuvajos Austrumos, Vidusjūras austrumu piekrastē. Robežojas ar Libānu Z, Sīriju ZA, Jordāniju A un Ēģipti DR.
Izraēla iedalās sešos administratīvos apgabalos (mehozot): Centrālajā, Haifas, Jeruzalemes, Ziemeļu, Dienvidu un Telavivas apgabalā. Savukārt apgabali iedalās 15 apriņķos (nafot).
Ģeogrāfiskie apstākļi: Gaisa temperatūra mēdz būt krasi atšķirīga, it sevišķi ziemā. Kalnainajos reģionos ir vējains un auksts (Hermonas kalna virsotni gandrīz visu gadu klāj sniegs). Jeruzalemē vismaz reizi gadā snieg. Piekrastes pilsētās — Telavivā un Haifā ir Vidusjūras klimats ar vēsām, lietainām ziemām un garām, karstām vasarām (no maija līdz septembrim lietus ir reta dabas parādība). Augstākā temperatūra Āzijā (53,7 °C) reģistrēta 1942. gadā Jordānas ielejas ziemeļdaļā.
Pilsētas: Starptautiski neatzītā galvaspilsēta un lielākā pilsēta valstī gan pēc iedzīvotāju skaita, gan pēc platības ir Jeruzaleme, nākošās pēc iedzīvotāju skaita ir attiecīgi Telaviva un ostas pilsēta Haifa.