Taizeme

no 729 EUR

BANGKOKA, PATAIJA u.c.
14 naktis
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Ēģipte

no 279 EUR

HURGADA, ŠARMELŠEIHA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Tenerife

no 359 EUR

7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

AAE

no 565 EUR

DUBAIJA
9-12 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Slēpošana

no 395 EUR

AUSTRIJA, ITĀLIJA, FRANCIJA
7-14 naktis,
2-5* viesnīcas

SKATĪT

ASV

no 1559 EUR

DIENVIDRIETUMI u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Turcija

no 175 EUR

ANTALIJA, BODRUMA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Grieķija

no 189 EUR

KRĒTA, RODA, KORFU u.c.
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Spānija

no 379 EUR

BARSELONA, MALJORKA, ALMERIA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Itālija

no 285 EUR

RIMINI, SICĪLIJA, KAMPĀNIJA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Malta

no 281 EUR

Malta
7 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT

Šrilanka

no 929 EUR

ŠRILANKA
7-14 naktis,
3-5* viesnīcas

SKATĪT
Maroka. Info

 

MAROKA

Cenas ceļojumiem uz Maroku

 

 

Maroka ir vieta, kur izbaudīt kultūru, senas tradīcijas un izcilas garšvielas aromātu. 

Maroka, oficiāli Marokas karaliste, ir valsts Ziemeļāfrikā. Tā atrodas pie Atlantijas okeāna un Vidusjūras, kurus atdala Gibraltāra šaurums. Maroka robežojas ar Alžīriju austrumos, Spāniju ziemeļos un Rietumsahāru dienvidos.

 

Galvaspilsēta: Rabāta
Starptautiskais tālruņa numura kods: +212
Valūta: Marokas dirhēms
Valsts valoda: Arābu valoda
Kontinents: Āfrika

 

Nacionālā virtuve:

Kuskuss – sasmalcināti un miltos izmērcēti graudi vai rupja manna, kas tiek gatavota uz tvaika. Nav vēlams ēst atdzesētu.
Harira – bieza jēra gaļas zupa ar pupām un garšvielām.
Tadžins – jēra, vistas vai liellopa gaļa (var būt arī zivs), kas tiek sautēta uz virs oglēm esoša īpaša paliktņa ar konusveida vāku, un tiek pasniegta ar dārzeņiem.
Ksra – tradicionālā maize.
Harissa – čili piparu mērce.

Izmitināšanas specifika:

Marokas viesnīcu kategorijas tiek noteiktas pēc zvaigznēm. Salīdzinot ar Eiropā esošajām viesnīcām, Marokas viesnīcas ir vienkāršākas (it īpaši 2 vai 3 zvaigžņu). Viesnīcu ēkas ir senākas, nav modernas, iekšējā apdarē reti tiek izmantoti mūsdienīgi apdares materiāli. Tomēr 4 un 5 zvaigžņu viesnīcas ir aprīkotas lieliski: plaši dārzi, strūklakas, baseini. Katras viesnīcas teritorija izskatās kā botāniskais dārzs. Koplietošanas telpas (restorāni, vestibili) bieži vien ir izdaiļotas ar svaigu rožu pušķiem. Marokas viesnīcu atšķirīgā īpašība – neparasta arhitektūra marokāņu stilā, kam raksturīga krāsainība un sīkas detaļas.

Svarīgi atcerēties

Darba laiks. Veikalu darba laiks: no plkst. 09.00 līdz plkst. 12.30 un no plkst. 16.00 līdz plkst. 19.30. Lielie tirdzniecības centri strādā no deviņiem rītā līdz desmitiem vakarā. Mazajiem veikaliņiem nav striktu noteikumu attiecībā uz darba laiku. Agadīrā lielie veikali, pārsvarā, strādā līdz plkst. 22.00, bet daži veikali beidz darbu arī agrāk. Suvenīru bodītes un dažādi veikaliņi strādā atkarībā no atrašanās vietas un tūristu skaita (pārsvarā līdz plkst. 21.00), atkarībā no saimnieku vēlmēm. Bankas strādā no plkst. 08.30 līdz plkst. 11.15 un no plkst. 14.15 līdz plkst. 16.00.

Dzeramnauda. Līdzīgi, kā daudzās citās pasaules valstīs, arī šeit ir pieņemts atstāt dzeramnaudu – 10% no restorānā vai kafejnīcā iztērētās summas, kā arī ir pieņemts dot dzeramnaudu viesnīcu darbiniekiem. Restorānos dzeramnauda var būt jau iekļauta rēķinā (10%).

Transports. Kūrortos populārākais transporta veids ir taksometrs. To izmantot nav dārgi. Ieteicams par brauciena cenu vienoties pirms iekāpšanas taksometrā. Maza izmēra taksometri, Petit taxi, ir aprīkoti ar skaitītājiem, tāpēc, iekāpjot taksometrā, pievērsiet uzmanību tam, vai taksometra vadītājs ir to ieslēdzis. Pretējā gadījumā, nonākot galamērķi, nāksies maksāt taksista nosaukto summu, kas būtiski pārsniegs patieso brauciena cenu.

Ierobežojumi. Strikti aizliegts fotografēt un filmēt militāros un valsts objektus, kā arī jebkuru amatpersonu uniformā. Vietējiem iedzīvotājiem patīk fotografēties par samaksu (3-5 dirhami), bet noteikti pajautājiet atļauju fotografēt.

Marokā ir aizliegts kritizēt karali, viņa ģimeni, monarhijas koncepciju, kā arī Marokas tiesības uz Rietumsahāras teritorijām, un apspriest karaļa pārvaldītos īpašumus. Saskaņā ar Marokas konstitūcijas 2. pantu, monarhs ir visu valsts musulmaņu garīgais līderis, galvenais tautas pārstāvis, tautas vienotības simbols, kā arī valsts dzīvotspējas un stabilitātes garants.

Viesnīcās. Garšvielas, dateles, keramika, ādas, metāla, auduma izstrādājumi, lakati, apmetņi, paklāji, rotaslietas, kosmētika no arganas eļļas, vīns.

Izbaudiet Maroku:

Apmeklējiet pasaules lielāko tuksnesi Sahāru, apskatiet Marakešas pilsētas medinu un tās iedzīvotājus, iepazīstiet vietējo meistaru darbus un seno arhitektūru, dodieties pastaigā pa vienu no pasaules slavenākajiem laukumiem – Jemma El Fna, kur satiekas burvji, magi, iluzionisti, pasaku stāstītāji, mākslinieki un dejotāji.

Es-Suveira neatstās vienaldzīgu nevienu – brīnumains kūrorts jūras krastā, kas agrāk kalpoja par portugāļu un spāņu jūras ostu, Marokas lielākā pilsēta Kasablanka, ko dēvē par valsts uzņēmējdarbības galvaspilsētu, kā arī Atlasa kalnu sniegotās virsotnes, Atlasa kalnu pakājē esošā Fēsa, kuru uzskata par Āfrikas Atēnām, jo šī ir sena karaļu pilsēta.

Mierīgi iedzeriet saldo piparmētru tēju.

 

 

Back to top